На Київщині безпритульне поросяче стадо тероризує селян

Близько двох сотень поросят різних порід та розмірів, яких власник випустив на вільні хліби, обносить теплиці, городи і поля

свині
Залишившись без домашнього харчування, свині вийшли на полювання за їжею

З липня, тобто вже третій місяць, мешканці села Копилів на Київщині потерпають від навали свинячого стада, яке під'їдає їхній врожай. Голодні поросята не гребують нічим, вже з’їли огірки та помідори, наразі доїдають буряки та кукурузу. На городах ще залишається капуста та кабаки, але й вони під загрозою зникнення, тому, за словами старости Копилівського старостинського округу Олега Кравчука, селяни вирішили звертатися досуду.

Як розповів Інформатору староста, розведенням свиней у Копилові займався місцевий мешканець. Фермером він не був, скоріше, любителем, розводив різні породи, а коли свинарство йому набридло, просто випустив тварин на волю.

“Перебрався до Києва, там працює,а сюди приїздить раз на тиждень чи рідше. А свині бродять селом, за цей час стадо збільшилось, бо народились вже маленькі поросята. Порахувати їх складно, але плюс-мінус двісті голів вже точно є”, - повідомив Олег Кравчук.

Колишнього власника доля тварин, які мусять самі добувати їжу, не цікавить. А знайти з ним спільну мову щодо цієї проблеми не вийшло ані у у мешканців села, ані у місцевої влади. Тому селяни збираються звертатися до суду, адже перед свинячим стадом люди виявилися безсилі.

“Людям завдано величезної шкоди, городи знищені. Селище велике - майже півтори тисячі населення, тож свиням є, де пастися. І вони за цей час вже перестали боятися людей, та й як ти їх будеш ганяти? Знищувати їх не можна, бо вони є чужою власністю, полювання заборонено через воєнний стан”, - розповів староста. 

Тому селяни збирають фото- та відеодокази свинячого свавілля та рахують збитки. Зараз, поки на городах та полях ще залишилися якісь овочі, тварини здійснюють набіги, але більшу частину часу ховаються за селом. Але що буде згодом, коли їсти їм буде нічого - мешканці Копилова побоюються, що свині прийдуть до них додому.

Нашестя отруйних тигрових павуків та невідомих мошок

Як розповідав Інформатор, у Київській області цього літа сталася справжня навала павуків, які раніше мешкали у Криму та на півдні країни. Ентомологи пов’язують їхню появу зі змінами клімату, адже тепер їм комфортно й на північних територіях. А павука-тигра взагалі вважають індикатором глобального потепління. Вони відносяться до отруйних павуків, і найчастіше їх можна зустріти на присадибних ділянках, городах, в саду, вони люблять селитися на кущах малини, агрусу, смородини. 

Також ми писали, що кияни почали масово скаржитися на мошок. Люди кажуть, що вони рояться в парках і біля водойм та боляче гризуть. Зазвичай така мошка живе в регіонах, де багато лісів, водойм, вогко й тепло, зокрема на Волині та в північних областях, як-от Чернігівщина. Однак клімат змінюється – комахи мігрують. Алергія до комах часто пов'язана з токсичною дією слини цієї мошки. Це може бути у людей з різними порушеннями обміну речовин або коли є алергічна реакція безпосередньо до комах. Лікари радять насамперед приймати антигістамінні препарати та не розчісувати місця укусу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube