На Київщині нашестя отруйних тигрових павуків: для кого небезпечні укуси і як їх уникнути

Тигрового паука або аргіопу люди збирають майже відрами на присадибних ділянках, городах та в садах

павуки природа потепління
Активне розповсюдження павука-"тигра" пов'язують зі змінами клімату

У Київській області та й у інших регіонах України справжня навала павуків, які раніше мешкали у Криму та на півдні країни. Ентомологи пов’язують їхню появу зі змінами клімату, адже тепер їм комфортно й на північних територіях. А павука-тигра взагалі вважають індикатором глобального потепління.

Про смугастих красенів, яких називають пауками-тиграми, осами або зебрами, хоча офіційно це аргіопи, повідомляють у соцмережах. Вони відносяться до отруйних павуків, і найчастіше їх можна зустріти на присадибних ділянках, городах, в саду, вони люблять селитися на кущах малини, агрусу, смородини. Наразі люди збирають їх десятками, і звісно, багато хто побоюється отруйних укусів.

Але особливість аргіоп у тому, що  кусають вони тільки в самому крайньому разі, коли немає інших варіантів втекти, тобто без причини не нападають. І взагалі намагаються уникати контактів із людиною. До речі, укус самця аргіопи майже безболісний, а ось напад самиці схожий за відчуттями на укус бджоли або оси й може викликати алергічні реакції. 

Аргіопа - один із найбільш яскраво забарвлених павуків
Аргіопа - один із найбільш яскраво забарвлених павуків

“Отрута цих павуків вражає центральну та периферичну нервову систему. Ускладнення, пов’язані з ними, будуть розповсюджуватися через всю нервову систему. У людей, які схильні до алергічних реакцій або мають бронхіальну астму, можуть виникнути загрозливі для життя ускладнення”, - повідомив в ефірі Телеканалу Київ24 завідувач відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Олександр Урін.

Тож ніякої смертельної загрози для всіх людей цей смугастий красень не несе. Як і для інших павуків, отрута для нього - це спосіб полювання та виживання. І абсолютно не привід знищувати цей “кліматичний показник” глобального потепління.

Що відомо про тигрового павука

Аргіопа - павук з родини колопрядів, який плете великі колесоподібні тенета, в центрі яких і знаходиться. Як у більшості отруйних павуків, самиці більш агресивні, яскраві та великі: мають розмір від 1 до 2,2 см. Самці - до 5—8 мм у довжину.  Після парування самиця часто з’їдає самця, а взагалі харчуються аргіопи комахами.

Вони не агресивні, просто їх точно не треба турбувати, коли вони полюють за комахами на павутинні. А з огляду на те, що пауки знищують шкідливих комах, вони вважаються корисними для людей. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube