На Київ, Харків чи Крижопіль: полковник запасу СБУ очікує нового наступу з півночі після 9 травня

Читать на русском

За словами військового експерта, полковника запасу СБУ Михайла Притули росіяни зможуть мобілізувати ударне угруповання у 200 тисяч "штиків" за кілька тижнів, що дозволить вже наприкінці травня почати перекидання війська до північних кордонів з Україною

Читать на русском
Ймовірність нового вторгнення РФ з півночі України
Російські окупаційні війська можуть бути готові до вторгнення наприкінці травня, вважає полковник запасу Притула

За словами військового експерта, полковника запасу СБУ Михайла Притули росіяни зможуть мобілізувати ударне угруповання у 200 тисяч "штиків" за кілька тижнів, що дозволить вже наприкінці травня почати перекидання війська до північних кордонів з Україною

Наступальні дії РФ можливі після 9 травня на кількох напрямках з півночі, зокрема, на Київ та Харків, а також на Житомир, Коростень та Крижопіль. Для проведення масштабних мобілізаційних заходів країні-агресору достатньо двох тижнів. Відтак, до наступальних дій російські окупаційні війська можуть бути готовими вже наприкінці травня.

Про ймовірні напрямки розгортання військ РФ та часові проміжки розповів у інтерв'ю виданню "Главред" військовий експерт, полковник запасу СБУ Михайло Притула. За його словами, з подібними планами можуть бути пов'язані поточні обстріли Харкова, які проводить країна-агресор. Втім, є декілька можливих маршрутів для наступу саме з півночі, додає він, серед них - київський напрямок.

"Наступальні дії можливі в напрямку Харкова, Києва (з півдня Білорусі), Житомира, Коростеня та Крижополя. Також ймовірним напрямком може стати і Придністров'я, яке було позначено на знаменитій карті Буданова, яку він оприлюднив у листопаді 2021 року", - зазначив Притула.

На створення ж ударного угруповання у 200 тис людей, необхідного для початку нових наступальних дій країни-агресора, потрібно не більше тижня. Саме стільки, зазначає полковник запасу СБУ, потрібно, щоб увімкнути мобілізаційні механізми - скласти списки на підприємства, запросити людей до військкоматів та сформувати угруповання.

"Можемо зробити наступний розрахунок: військкомати після затятого святкування 9 травня почнуть розсилати повістки і витратять на це приблизно 3 дні, умовно кажучи, до 12-14 травня. Після цього тиждень піде на мобілізацію, і ще тиждень – на швидке перекидання військ. За підсумком наприкінці травня росіяни вже можуть бути готові до наступальних дій", - вважає Михайло Притула.

На думку полковника запасу, саме після "патріотичного накалу" 9 травня можна очікувати на відповідні мобілізаційні рухи. А ключовими ознаками стануть гасла, що будуть вкинуті в публічний простір у країні-агресорі на кшталт "Україна винувата" чи "дійдемо до Берліну".

Офіційно: теза про наступ є лише припущенням, втім, порох тримаємо сухим

Нагадаємо, напочатку березня начальник КМВА Сергій Попко зазначив, що Київ залишається пріоритетною ціллю для російських окупантів. Досвід початку повномасштабного вторгнення довів, що небезпека може виникнути з будь-якого напряму. А відтак, навколо столиці створили декілька рубежів оборони протяжністю близько тисячі кілометрів.

Втім, вже 31 березня начальник ГУР Кирило Буданов прокоментував слова президента Франції Емманюеля Макрона щодо можливого повторного наступу російських військ на Київ. Буданов поточнив: це твердження є лише припущенням. За словами керівника воєнної розвідки, наразі на прикордонній території немає ознак виникнення загроз для України. Йдеться передусім про Білорусь.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.