Про підозру повідомили підприємцям, що дотичні до трагедії, а також посадовим особам, які повинні були перевірити атракціон, і проєктанту, що дозволив встановити хибний канат на зіплайні
У Києві повідомили про підозру п'ятьом особам, причетним до трагедії з канатною дорогою. Йдеться про інцидент, що стався 21 липня і через який загинув 20-річний хлопець. У загибелі звинувачують директора підприємства, проєктанта атракціону, експерта приватної експертної установи, що досліджував канатну дорогу, і підприємця, що управляв нею у 2024 році. Також підозру отримав колишній інженер з технагляду КП "Плесо".
Про вручення підозр п'ятьом особам повідомляє Офіс генпрокурора України. За даними слідства, 20 жовтня 2020 року один із Департаментів КМДА оголосив конкурс із залучення інвестора до реалізації проєкту "Облаштування атракціону канатна переправа через річку Дніпро від арки Дружби народів до Труханового острова". У ньому перемогло приватне товариство, з яким уклали договір на облаштування канатної переправи.
У 2024 році переможець конкурсу передав атракціон в управління фізичній особі-підприємцю. Саме за його керівництва атракціоном і стався обрив троса 21 липня. У Офісі генпрокурора повідомляють усі подробиці про те, що вдалося встановити слідству.
"Проєктантом атракціону допущено низку прорахунків, зокрема використовувався канат, який за своїм функціональним призначенням не може використовуватись для атракціонів. Ця помилка зрештою і призвела до обриву каната. Водночас директор товариства затвердив цей технічний проєкт", - кажуть обвинувачувачі.
Також, зазначають вони, атракціон проходив перевірку перед передачею в управління ФОПу. Експерт приватної експертної установи не звернув увагу на невідповідність встановленого канату цільовому призначенню. А підприємець, що експлуатував атракціон, згідно з інструкцією повинен був здійснювати його щоденний огляд перед початком роботи та реагувати на неналежний стан каната. Контролювати атракціон повинен був і колишній інженер КП "Плесо".
Нагадаємо, Інформатор розповідав про подробиці трагедії, що трапилася у Києві вдень у неділю, 21 липня. На атракціоні через річку Дніпро біля Пішохідного мосту обірвався трос канатної дороги. Це сталося під час того, як по ньому спускалася людина.
Трохи згодом стало відомо, що прокуратура намагалася визнати атракціон незаконним та скасувати рішення КМДА про його діяльність ще з 2021 року. Мотивували це тим, що компанія, яка керувала канатною дорогою, не мала досвіду експлуатації атракціонів такого типу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.