На балкон киянина впала тополя, він зажадав 43 177 гривень компенсації - що вирішив суд

Чоловік неодноразово звертався щодо відшкодування збитків, але безрезультатно

Суд Києва
На балкон чоловіка впала тополя, ремонт обійшовся йому в розмірі 43 177 гривень

На балкон чоловіка впала тополя, конструкції було пошкоджено. Він витратив на ремонт 43 177 гривень та вимагає стягнути їх з балансоутримувача прибудинкової території - «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району Києва». Про це йдеться у рішенні Голосіївського районного суду Києва, опублікованого 6 грудня 2023 року. 

Чоловік є власником квартири, але 16 квітня 2020 року на балкон впало дерево - тополя, внаслідок чого конструкції було пошкоджено. Згідно з кошторисом ремонтних робіт вартість матеріального збитку становить 43 177 гривень. Балансоутримувачем прибудинкової території є КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району Києва», до якого він неодноразово звертався щодо відшкодування збитків.

"На виконання рішення Київської міської ради від 09.10.2014 року № 270/270 «Про удосконалення структури управління житлово-комунальним господарством Києва», комунальне підприємство з 01.05.2015 року розпочало виконання власними силами послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій будинків, які увійшли до житлового фонду, переданого до сфери управління Голосіївської районної в Києві державної адміністрації, у тому числі будинку чоловіка. Керуюча компанія здійснює утримання будинку в межах встановлених переліком надання послуг, до якого не входить утримання зелених насаджень. Співвласники цього будинку не передавали будинок та прибудинкову територію в володіння, користування, управління чи балансовий облік відповідача. Відповідна містобудівна та землевпорядна документація в межах земельної ділянки, на якій розташований будинок і належні до нього будівлі і споруди, яка необхідна для обслуговування багатоквартирного будинку відповідачу не передавалася. Земельні насадження в межах відповідної земельної ділянки відповідачу не передавалися. Позивач не надав доказу, що дерево біля будинку № 105 було аварійним і підлягало обрізанню чи видаленню. Рахунок-фактура та калькуляція не є платіжним документом про оплату товарів, послуг", - заявили у КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району Києва".

Що вирішив суд Києва? 

Суд Києва відмовив чоловіку в задоволенні позову. Дерева, на прибудинковій території будинку знаходяться на утриманні територіальної громади Києва від імені якої виступає Київська міська рада, у зв'язку із чим, ним заявлено позовні вимоги до неналежного відповідача.

"Звертаючись до суду, будь-яких доказів вини відповідача в заподіянні йому шкоди пошкодженням балкона внаслідок падіння дерева, позивач не надав, з клопотаннями про їх витребування не звертався. Разом з тим, суд не бере до уваги, як доказ на підтвердження розміру матеріальних збитків в розмірі 43 177 гривень рахунок-фактуру №198 від 10 липня 2020 року, складену ФОП, оскільки останній не є первинним документом який би підтверджував завдані збитки, а носить лише інформаційний характер, якій інформує покупця про товари, які йому пропонується оплатити", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ