Двічі судимий мешканець столиці пригледів не лише велосипед: він крав все, що бачив з такою швидкістю, ніби знову хотів за ґрати.
8 січня 2023 року рецидивіст побачив на 6 поверсі однієї з багатоповерхівок Києва новенький велосипед марки «Carrado Kanio 2.1». На той час він коштував 12 тис. 446 грн, а кожна з двох шипованих педалей оцінювалася у 918 грн. Пройти повз такої «знахідки» крадій не міг, тому поцупив велосипед й більше власник його не бачив. Однак злодія схопили та судили. Про це йдеться у рішенні Подільського районного суду Києва від 8 квітня 2024 року.
Виявилося, що двічі судимий мешканець Києва пригледів не лише велосипед. Після тієї крадіжки чоловік вкрав Samsung galaxy у жінки біля бювета на вулиці Світлицького, 30\20.
Після велосипеду та телефону була ще крадіжка у гаражному кооперативі «Тюльпан» на вулиці Івана Виговського, 6-Б, викрадення ліфтового обладнання та жіночої сумочки.
«Викрадений велосипед та телефон він продав на Куренівському ринку, викрадені запчастини - знайомому, а мідні складові механізму ліфта здав в пункт прийому металобрухту. Отримані грошові кошти використав у власних цілях - заплатив за комунальні послуги по утриманню квартири та придбавав продукти харчування», - розповідав злочинець в суді.
За його словами «жодним чином не міг знайти роботи та не мав коштів на життя, а оскільки проживає один, допомогти йому було нікому». Він просив пробачити йому, але отримав 7 років та 6 місяців за ґратами. Власник велосипеда готовий був все забути та пробачити, але тоді, коли крадій виплатить йому компенсацію.
Після того, як злочинця засудили до ув’язнення, киянин подав позов та просив стягнути зі злодія 14 тис. 282 грн вартості велосипеда з педалями та 15 тис. грн компенсації моральної шкоди. Ще киянин розраховував отримати 11 тис. грн, які заплатив своєму адвокатові за роботу.
До суду чоловік приніс висновок судово-товарознавчої експертизи, яка встановила вартість викраденого велосипеда.
Суддя Подільського районного суду Києва Володимир Гребенюк підтвердив, що вирок суду вже підтвердив, що велосипед викрали, а його вартість встановила експертиза.
«Зазначену шкоду (крадій) в добровільному порядку (киянину) не відшкодував, та доказів зворотному матеріали справи не містять», - йдеться у рішенні суду.
Якщо є злодій та його вина встановлена, то рішення на користь потерпілих нанизуються як бусинки на волосінь. Так сталося й цього разу: 8 квітня 2024 року суддя Володимир Гребенюк вирішив стягнути з крадія 40 тис. 282 грн вартості велосипеда, моральної шкоди та оплати адвоката.
У серпні 2019 року жінка купила на останньому поверсі квартиру на 56,6 м кв., але вирішила збільшити площу до 76 м кв. за рахунок побудови на даху тераси. Але через погане водовідведення всі опади потрапляли до квартири сусідки.
Щоб узаконити надбудову, власниця тераси замовила технічний паспорт та узаконила збільшення своєї площі у нотаріуса. Сусіди, можливо, це б стерпіли, якби не опади. Тому що про терасу подумали, а про водовідведення – ні.
Суддя визнала, що горище, «не підлягає приватизації та не може бути поділене і виділене власнику квартири в багатоквартирному житловому будинку без втрати його функціонального призначення».
Інформатор писав, що киянин хотів відправити голову ОСББ на виправні роботи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.