Мешканка Київщини щомісяця сплачувала рахунки за газ, але Нафтогаз виставив їй заборгованість 184 013 гривень - що вирішив суд

Читать на русском

За словами жінки, розмір вигаданої заборгованості відображається в її особистому кабінеті на сайті Нафтогазу, але не вказується, за який період

Читать на русском
Нафтогаз
Нафтогаз виставив жінці заборгованість за газ у розмірі 184 013 гривень

За словами жінки, розмір вигаданої заборгованості відображається в її особистому кабінеті на сайті Нафтогазу, але не вказується, за який період

Жінка з 2006 року користується послугами Нафтогазу та вчасно сплачувала рахунки. Однак у листопаді 2022 року вона отримала повідомлення від компанії про борг за газ на суму 184 013 гривень. Клієнтка вимагає списати з її особового рахунку безпідставну заборгованість. Про це вказується у рішенні Макарівського районного суду Київської області, опублікованому 25 березня 2024 року. 

Житловий будинок жінки під'єднали до централізованого газопостачання та встановили лічильник ще у 2006 році. Станом на жовтень 2022 року в неї існувала переплата в розмірі 1 200 гривень. 1 листопада 2022 року Нафтогаз виставив їй заборгованість майже на все значення заміненого лічильника - 23 314 м куб. на суму 184 013 гривень. Жодні акти про виявлені порушення, в тому числі щодо несплати наданих послуг за газ не складалось. Розмір такої вигаданої заборгованості відображається в особистому кабінеті на сайті Нафтогаз, але не вказано за який період. 

Згідно з даними про фактичний місячний відбір/споживання природного газу, що надається Оператором ГРМ (АТ «Київоблгаз»), через інформаційну платформу по особовому рахунку жінки за період постачання з 2006 року було спожито 24 517 м куб. природного газу на загальну суму 195 082 гривень. У зв'язку з неправильним відображенням Оператором ГРМ (АТ «Київоблгаз») інформації щодо об'ємів (обсягів) газу та відповідно розрахунків було штучно створено заборгованість в сумі 184 013 гривень за 23 314 м куб. спожитого газу за листопад 2022 року.

В листопаді 2022 року Оператором ГРМ (АТ «Київоблгаз») вказав інформацію, що за даний місяць спожито 23 314 м куб. природного газу, вказавши за попередні місяці з травня по жовтень 2022 року нульові показники споживання. Тобто, виходячи з помилкової інформації АТ «Київобгаз» жінка в листопаді 2022 року спожила 23 314 м куб., а до того часу взагалі не користувалася газом, хоч і сплачувала кошти. В червні 2021 року через невідповідність даних у рахунках про сплату газу та можливою технічною несправністю лічильника вона викликала працівників газової служби.

22.06.2021 року лічильник з показаннями 23 619 м куб. представники АТ «Київоблгаз» демонтували та направили на експертизу придатності. Показник 23 619 м.куб. стосувався всього періоду підключення і постачання природного газу починаючи з 2006 року. За результатами експертизи жодні акти про виявлені порушення не складались. Станом на дату направлення лічильника на повірку 22.06.2021 року заборгованість за спожитий газ була відсутня. Спожитий газ згідно з показаннями лічильника 23 619 м.куб. станом на 21.06.2021 року жінка оплатила повністю.

Надалі 07.07.2021 року склали акт про технічну справність зазначеного лічильника. 22.07.2021 року встановили повернутий лічильник з показником 23 620. Жінка прийняла рішення самостійно придбати і встановити новий газовий лічильник, який пройшов експертизу.  

"З липня 2022 року споживачка по особовому рахунку знаходиться в реєстрі постачальника ТОВ «ГК «Нафтогаз України». Згідно з даними про фактичний місячний відбір/споживання природного газу, що надається Оператором ГРМ, через інформаційну платформу Оператора ГТС по особовому рахунку нею відбувалось споживання природного газу, за який не проводились жодні розрахунки. Він як постачальник проводив нарахування вартості спожитого споживачем природного газу виключно на підставі даних Оператора ГРМ про об'єм (обсяг) розподіленого/спожитого природного газу. ТОВ «ГК «Нафтогаз України» не має технічної можливості вносити коригування в інформацію, яка міститься в інформаційній платформі Оператора ГТС", - заявили у Нафтогазі.

Що вирішив суд? 

Суд вирішив задовольнити позов жінки. Нафтогаз зобов'язали списати з її особового рахунку споживача безпідставну заборгованість за спожитий природний газ на загальну суму 183 582 гривень.

"АТ «Оператор газорозподільної системи «Київоблгаз» як оператор ГРМ вніс на інформаційну платформу оператора ГТС неправдиві дані щодо обсягів спожитого природного газу споживачкою, що відповідно стало підставою для направлення ТОВ «ГК «Нафтогаз України» вимоги про сплату заборгованості. Суд приходить до висновку, що позов є обґрунтований та таким, що підлягає задоволенню", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.