Умовний "Блок Віталія Кличка" на парламентських виборах зміг би набрати 1,4%, а власний "президентський" рейтинг очільника Києва ще менший - він складає близько 0,9%
Рейтинг Віталія Кличка, як загальноукраїнського політика, а не мера Києва, становить не більше за 1%. Згідно з результатами опитування, особистий "президентський" рейтинг політика становить 0,9%, а політичний бренд з його іменем зміг би набрати 1,4% голосів на парламентських виборах. Це досить показовий результат - саме такий загальноукраїнський рейтинг Кличко та його партія мали напередодні початку великого вторгнення до України. Про рівень підтримки Віталія Кличка-політика свідчать результати опитування, проведеного Центром соціальних та маркетингових досліджень "СОЦІС" з 22 лютого по 1 березня 2024 року.
Згідно з результатами, умовний "Блок Віталія Кличка" отримав би на загальноукраїнських парламентських виборах 1,4% голосів. Загальний же рейтинг такої партії складає 1%. Сам політик не має і такого рейтингу: у опитуванні його особистий результат склав 0,7%, а у разі президентських виборів він отримав би 0,9% голосів.
Зазначимо, що електоральна вага самого Кличка наразі навіть менша, ніж у Юрія Бойка (його "президентський" рейтинг складає 1,1%) чи в Олексія Арестовича (1,5%). Зрозуміло, що Кличко-політик поступається рейтингом Сергієві Притулі (4,1%) чи Кирилові Буданову (3,2%). Так само й партійний рейтинг його умовного проєкту "Блок Віталія Кличка" поступиться "Блоку Арестовича" (1,5%), "Блоку Андрія Білецького" (1,7%) чи "Блоку Дмитра Разумкова" (6,8%).
Зазначимо, що, попри низький рейтинг, Кличко перестав втрачати "політичну вагу" за часи війни. Так, у лютому 2022-го в аналогічному дослідженні СОЦІС не включив у опитування Віталія Кличка, чи, радше, його результат був на межі статистичної похибки (так чи інакше - його особистий результат у загальних даних відсутній). Проте про масштаб впливу свідчить результат його партії УДАР на момент початку повномасштабного вторгнення: згідно з даними СОЦІС, вона мала 1,1% рейтингу (в разі проведення парламентських виборів - 1,5%). А відтак, можна сказати, що Кличко законсервував свій вплив у 1-1,5%.
Додамо, що СОЦІС проводив дослідження методом телефонного опитування з використанням планшетів, вибірка наближена до репрезентативної на рівні всієї країни за віком, статтю, типом поселення та областями. Опитано 3 тис респондентів за квотною стратифікованою вибіркою, статистична похибка вибірки - 2,1%.
Нагадаємо, "мерський" рейтинг Віталія Кличка почав знижуватись після скандалу із закриттям шести станцій метро у Києві в грудні 2023 року. Так, за даними КМІС, замість 52 пунктів "довіри" наприкінці осені в лютому політик мав лише 45 пунктів. Натомість, баланс недовіри до мера Києва зріс з 43 відсоткових пунктів до 51.
Також, за даними КМІС, за півроку до Віталія Кличка суттєво впала довіра виборців. Рівень падіння склав чверть - із 74% у травні минулого року до 52% наприкінці 2023-го. Відповідно, зріс рівень недовіри: з 18% респондентів, хто в травні зазначив, що "не довіряє" очільнику столиці, показник зріс до 43%, тобто більше, ніж вдвічі (на 25%).
Обговоримо вплив можливого військового втручання Франції на думку французького народу та європейське сприйняття подій. Дослідимо можливі сценарії реакції росії на отримання Україною допомоги у вигляді озброєння. Зокрема, розглянемо, як ці кроки впливають на взаємини між НАТО, росією та Європою, і як це сприймається у свідомості населення країн Заходу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.