Кожен киянин заборгував 6900 гривень через тепловиків - що це за сума, і як її стягнуть

Борг у майже 21 мільярд гривень накопичило столичне КП Київтеплоенерго впродовж років, при цьому експерти дивуються, що, за наявності колосальних зобов'язань, Київ дозволяє собі чималі комунальні витрати

КП Київтеплоенерго борг кияни
Комунальники з Київтеплоенерго допустили формування колосального боргу у півмільярди доларів перед НАК "Нафтогаз України"

КП "Київтеплоенерго" заборгувало НАК "Нафтогаз України" 20,7 млрд грн. Газовий монополіст має наміри реструктуризувати частину цього боргу, що утворювався впродовж багатьох років, починаючи приблизно з 2018-го. При цьому в експертів чимало питань до самої ситуації: як взагалі сталося, що столиця накопичила борг у півмільярди доларів США, і чому таку саме реструктуризацію не проводять стосовно киян, які сплачують за послуги слухняніше, ніж КП Київтеплоенерго.

Про накопичення велетенського боргу КП "Київтеплоенерго" перед НАК "Нафтогаз України" розповіли виданню ЕП представник однієї з держкомпаній, а також співрозмовник в уряді. Сам борг складається з трьох частин: одна, розміром у 6,4 млрд грн, - накопичилася до 2022 року. Її можливо реструктуризувати на 15 років. Друга, понад 7 млрд, - є різницею в тарифах станом на 1 липня 2024-го. Третя - понад 7,2 млрд - борг перед ГК "Нафтогаз Трейдинг", його також можна розстрочити на 4 роки.

У четвер, 26 вересня Наглядова рада газового монополіста, нібито, повинна була провести засідання, де розглянули б реструктуризацію бодай тієї частини боргу, що утворилася до 2022-го. Цікаво, що джерело в держкомпанії, яке "злило" виданню інформацію про наявність колосальних боргів, задалося риторичним питанням - чому, якщо Київ винен такі шалені суми, він перекладає асфальт та бруківку. А також чому обрано саме 15-річний термін для реструктуризації.

Колишній міністр з питань ЖКГ, нині - нардеп Олексій Кучеренко вважає подібну ситуацію цілком аномальною, що наочно ілюструє управлінський колапс, який відбувається в країні. Він каже, що великі питання виникають до усіх сторін -  Нафтогазу, КМДА та в першу чергу до Уряду, як акціонера Нафтогазу.

"Як можна допустити створення такого боргу? Наскільки справедливо це по відношенню до інших міст? Чому така сама реструктуризація не проводиться по відношенню до киян, які платять за послугу на рівні десь 90%? І куди ж тоді йдуть гроші споживачів?" - задається екс-міністр питаннями у дописі на Facebook.

Колишній посадовець вважає, що, якщо газовий монополіст згоден реструктуризувати борги на 15 років, це означає, що гроші йому не дуже потрібні. А самі борги виникають в першу чергу завдяки тому, що Нафтогаз виставляє завищену та непідйомну ціну на газ, аби "малювати собі дуті прибутки". Ціну ж затверджує український уряд.

"Він по суті є головним винуватцем цього величезного боргового зашморгу на сотню мільярдів гривень по всій Україні. Ця схема була започаткована аферистом Коболєвим спільно з урядом Гройсмана ще в 2017 році, але ж за останні 5 років ситуація тільки кардинально погіршилася", - вважає Олексій Кучеренко.

Цікаво, що, якщо розділити суму боргу на приблизну кількість киян, озвучувану міською владою впродовж кількох років, вийде, що кожен з мешканців столиці винен НАК Нафтогазу України суму у 6 тисяч 900 гривень. Зрештою, саме на киян і буде розподілена ця сума у підсумку - через тарифи на водопостачання та інші комунальні послуги.

Тарифи для киян вже почали підвищувати навесні 2024-го

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що з 1 травня 2024-го у Києві вже зросли тарифи за абонентське обслуговування, їх підвищили синхронно КП "Київтеплоенерго" та "Київводоканал". Основною причиною підвищення вартості обслуговування абонентів тоді назвали зростання прожиткового мінімуму і здорожчання виробничих матеріалів.

А вже наприкінці серпня 2024-го ми писали про те, що правоохоронці почали обшуки на території КП "Київтеплоенерго". Звинувачують їх у привласненні бюджетних коштів під час ремонту тепломереж на одному з найбільш "нещасливих" місць, вул. Антоновича, де прориви тепломереж трапляються із завидною регулярністю. Щоправда, нинішній епізод стосується ще 2016 року, коли ремонт вели попередники з ПАТ "Київенерго" - тому, кажуть комунальники, претензії "не за тією адресою".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube