Кожен четвертий з усіх киян-добровольців, хто пройшли вишкіл до Нацспротиву, працює в КМДА

В разі повторного наступу російських зайд на столицю, саме від комунальних підприємств, муніципальних установ та інших міських організацій можна чекати на шалений спротив окупантам

Національний спротив КМДА вишкіл чиновників
Вишколи з такмеду, стрільби і використання БпЛА в рамках кампанії з організації Національного спротиву проводять за кошти міського бюджету

Кожна муніципальна компанія, комунальне підприємство чи управління у разі повторення атаки російських загарбників на Київ буде неприступним бастіоном та оборонятиметься до останнього. Принаймні, такий висновок можна зробити зі статистики участі співробітників КМДА та структурних підрозділів у вишколах, що їх влаштовує Київський Центр підготовки до Нацспротиву. Хоча, найімовірніше, в Кличка просто вирішили записати своїх "добровольців", щоб підвищити статистику відвідуваності, або й списати бюджетні кошти під суспільно важливим приводом.

Про добровільну підготовку цивільних киян до спротиву розповів у прямому ефірі на "Суспільному мовнику" директор КО "Муніципальна охорона" Сергій Чернишев. Він перелічив основні категорії слухачів таких курсів: більше за 2 тисячі добровольців прийшло з числа військовослужбовців (йдеться про представників Добровольчого формування територіальної громади), 344 - студенти. І ще аж 1772 співробітники департаментів, управлінь, комунальних організацій та підприємств КМДА.

Загалом же з початку 2024 року в Київському Центрі підготовки до Нацспротиву пройшли підготовку понад 8 тисяч цивільних добровольців. Відтак, співробітник КМДА (а також численних комунальних підприємств, установ, організацій тощо) - майже кожен четвертий з них. Але один зі співробітників КМДА, хто, хоч і не проходив такий курс, але отримав пропозицію, пояснив нам: участь все ж була добровільною.

"Участь чоловікам мобілізаційного віку не нав'язували, але настійливо рекомендували. Казали - мовляв, якщо мобілізують, хлопці, то матимете ексклюзивні спеціальності "дронщиків", все ж не в штурмовій бригаді назустріч ворогу. Хоч в нас у відділі всі заброньовані, двоє чоловіків пішли, зараз вихваляються: знають, як керувати і посадити дрон", - розповів Інформатору співробітник одного з департаментів КМДА.

Дійсно, добровольці пройшли курс операторів БпЛА. Як наголосив Чернишев, курсанти опановували тактико-спеціальну підготовку, тактичну медицину, топографію, орієнтування на місцевості, а також основи мінно-вибухової справи. Крім того, вони пройшли загальну підготовку операторів БпЛА, спеціалізовану підготовку пілотів FPV-дронів, а також FPV-інжиніринг, що передбачає отримання знань із налаштування, програмування та загального ремонту безпілотників.

Зазначимо, що Київський Центр підготовки до Національного спротиву створено за місяць до повномасштабного вторгнення, в січні 2022 року. Центр став основним місцем підготовки добровольців столичної 112-ї бригади ТрО, які одразу після навчання стали до оборони Києва і столичного регіону.

Під Києвом жінок кличуть у "Бойові відьми", а для поранених ветеранів будують особисті будиночки

Нагадаємо, у червні Інформатор розповідав про те, що у Києві жінок закликають долучатися до лав мобільно-вогневих груп, відомих як "Бойові відьми", для захисту неба над Бучанською громадою, адже багато чоловіків нині боронять кордони України на передовій. Новачки пройдуть повне навчання, їх забезпечать необхідними боєприпасами та амуніцією. Добровольці Бучанського ДФТГ №1, які залучені до мобільних вогневих груп, постійно стежать за повітряними загрозами. Їхнє завдання - знищення БпЛА у світлий та темний період доби.

Також ми писали про те, що на Київщині збудували інклюзивне містечко для військових. Для того, щоб на місці лісу з'явилися 59 будиночків, знадобилося менше ніж рік. Помешкання обладнані для проживання військових, хто отримав інвалідність: тут майже немає сходів, кожна споруда має свою терасу. А ще, поряд побудують зони для відпочинку, магазин і поштове відділення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube