Кличко проти російських хакерів: Київрада створює Центр з боротьби із кіберзагрозами

Нова установа спостерігатиме за роботою мережевої інфраструктури Київради, КМДА, райадміністрацій, а також усіх комунальних підприємств та установ, що функціонують у Києві, щоб не допустити падіння критичної інфраструктури

Київрада КМДА хакери кібербезпека
Віталій Кличко нарешті взяв до уваги проблеми кібербезпеки міста: створює новий центр, що слідкуватиме за мережевою критичною інфраструктурою

Київрада створить новий центр моніторингу та кібербезпеки. Мета - убезпечити місто та його інфраструктуру від "цілеспрямованого кібервпливу", зокрема, з боку російських хакерів. Будуватимуть мережу на базі КП "Київтелесервіс", що підпорядковується Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА.

Про це йдеться у проєкті рішення Київської міськради "Про деякі питання забезпечення кібербезпеки у Києві". Нині він перебуває на розгляді комісій з транспорту, зв'язку та реклами; регламенту, депутатської етики та запобігання корупції; а також з питань цифрової трансформації та регулювання надання публічних послуг.

У документі прописане створення центру моніторингу та кібербезпеки міських сервісів, його техобслуговування, моніторинг, підтримка сервісів, розширення й дооснащення тощо. Цей центр здійснюватиме, передовсім, супровід мережевої інфраструктури Київради, КМДА, РДА, а також усіх підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності громади міста.

"На базі СпецКП "Київтелесервіс" створюється центр моніторингу та кібербезпеки міських сервісів, який виконує превентивні заходи та забезпечує оперативне реагування на кіберінциденти, пов'язані з міськими електронними інформаційними ресурсами та міською мережевою інфраструктурою, здійснюватиме підготовку і передачу інформації щодо кіберзахисту до центральних органів державної влади у сфері кібербезпеки, а також з питань запобігання, виявлення кіберінцидентів", - йдеться у проєкті рішення.

Серед державних органів, з якими взаємодіятиме нова структура у Києві, - Адміністрація Держспецзв'язку, СБУ у сфері захисту електронних інформресурсів, Національний центр кібербезпеки РНБО (НКЦК). А також Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA.

Хакери працювали у Києві та області: створювали фейкові сторінки для Буданова та ламали сайт облради

Нагадаємо, наприкінці квітня 2024 року Інформатор писав про те, що у Києві затримали двох організаторів ботоферми, які масово поширювали дезінформацію про війну в Україні та намагались штучно дискредитувати Сили оборони. Для цього створювали фейкові акаунти у соцмережах та месенджерах, зокрема від імені голови Служби безпеки Василя Малюка та начальника ГУР МО Кирила Буданова. Аби продемонструвати "справжність" сторінок, на них перепощували офіційні дописи від СБУ та ГУР. Втім, в особистих повідомленнях зловмисники виманювали у людей гроші та пропонували свою "допомогу".

А напочатку листопада 2023-го хакери зламали сайт Київської облради. При переході на нього відображалося повідомлення про неможливість отримання доступу до сайтів. Як казав тоді виконуючий обов'язки голови Київської облради Ярослав Добрянський, єдине, що могли на той момент зробити в облраді - це подати заяву до кіберполіції. Це потрібно було, аби встановити причетних до хакерської атаки та притягнути їх до відповідальності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ