Зеленський з погрозливим повідомленням - Хакери зламали сайт Київської обласної ради, існує ризик втрати секретних даних

Через втручання до роботи сайту Київської обласної ради готується заява до кіберполіції

Київська облрада
Наразі роблять все можливе для відновлення роботи сайту Київської обласної ради

Сайт Київської обласної ради тимчасово не працює. При переході на нього вказується "Неможливо отримати доступ до сайту". За попередніми даними, його зламали хакери

Як розповів виконуючий обов'язки голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський, готується заява до кіберполіції. Це потрібно, аби встановити причетних до хакерської атаки та притягнути їх до відповідальності. 

"Сьогодні сайт Київської обласної ради зламали хакери. Станом на 13:32 стартова сторінка сайту Київської обласної ради мала вигляд - зображення президента України Володимира Зеленського з погрозливим повідомленням російською мовою: "Зеленский!!!! Внимание!!! Мы уже тут!!! Жди подробностей!!!" Наразі готується заява до кіберполіції щодо встановлення причетних до атаки для притягнення їх до відповідальності", - розповів Добрянський.

На сайті міститься публічна інформація для інформування населення про діяльність Київської обласної ради. Наразі роблять все можливе для відновлення роботи сайту.

"Внаслідок хакерської атаки повністю паралізована робота апарату Київської обласної ради, оскільки крім офіційного сайту, зламані сервери, внаслідок чого, працівники обмежені у доступі до компʼютерів. Існує ризик втрати даних, у тому числі конфіденційних", - наголосив Добрянський. 

Повідомлення Київської обласної ради
Повідомлення Київської обласної ради

Хакери, пов’язані з розвідкою рф, роблять акцент на складності атак, а не на кількості

Аналіз кіберінцидентів, зареєстрованих Урядовою командою реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA у першій половині 2023 року, свідчить, що найбільш серйозні та руйнівні атаки здійснюють команди Головного управління Генерального штабу Збройних сил російської федерації. Зокрема, це UAC-0056 (Ember Bear), UAC-0028 (APT28) і UAC-0082 (Sandworm). На них припадає 50 серйозних інцидентів.

Якщо брати статистику кількості інцидентів у розрізі різних АРТ, жодне з цих угрупувань не належить до трьох найактивніших кіберзловмисників. На противагу цьому, одне з найвідоміших угрупувань фсб рф UAC-0010 (Gamaredon) долучилося лише до 11 інцидентів критичного або високого рівня тяжкості. Хоча, як повідомляла раніше Держспецзв’язку, саме ця група суттєво збільшила кількість кібероперацій від початку 2023 року. Хакери Gamaredon атакували Україну в декілька разів частіше, ніж кіберзловмисники з інших угрупувань.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ