Киянка впала на східцях тамбура потяга і травмувалася, а Укрзалізниця відмовила їй у страховій виплаті - яким було рішення суду

Жінка звернулась до Укрзалізниці, де виклала всі обставини та просила скласти акт про нещасний випадок, видати їй довідку як потерпілій

Укрзалізниця
Жінка через суд вимагає Укрзалізницю визнати її потерпілою, яка має право на страхову виплату

Жінка заходила в електропоїзд та впала на східцях тамбура. Вона травмувалась і її відвезли до лікарні. Укрзалізниця відмовляє у страховій виплаті, бо у неї немає квитка та медичної довідки. 

Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва. Жінка заходила в електропоїзд сполученням Зміїв-Харків та через несправність сходів послизнулася на східцях тамбура та впала униз. За допомогою перехожих вона змогла сісти у вагон. На кінцевій станції громадянка звернулась до медпункту Укрзалізниці, що розташований на першому поверсі готелю "Експрес", де їй надали першу допомогу та викликали швидку. Факт звернення підтверджується відповідним журналом.

Жінку доставили до лікарні. За результатами обстеження, їй встановили діагноз: "закритий відривний перелом великого горбика лівої плечової кістки зі зміщенням". Вона звернулась до Укрзалізниці, де виклала всі обставини та просила скласти акт про нещасний випадок, видати їй довідку як потерпілій (яка має право безкоштовного проїзду відповідно до чинного законодавства) із зазначенням відомостей про страховика. Локомотивна бригада, що обслуговувала електропоїзд відмовила у складенні акту про нещасний випадок з посиланням на відсутність у неї проїзного квитка та медичної довідки.

Громадянка вказує, що день, коли все сталось був вихідним - неділею, у зв'язку з чим каси з продажу квитків не працювали, тому вона не могла отримати в касі квиток. Про зазначені обставини може надати підтвердження свідок, а також підтвердити несправність сходин електропоїзда.

Вимоги жінки:

  • визнати дії Укрзалізниці незаконними, що полягають у безпідставній відмові скласти акт про нещасний випадок та видати довідку із зазначенням відомостей про страховика (найменування, адреса, телефон).
  • зобов'язати Укрзалізницю скласти акт про нещасний випадок та видати довідку із зазначенням відомостей про страховика (найменування, адреса, телефон).
  • визнати її потерпілою, яка має право на страхову виплату. 

"Жінка не надала докази того, що вона була пасажиром, тобто мала в наявності проїзний квиток та, як наслідок, була застрахована від нещасного випадку на транспорті", - заявили в Укрзалізниці.

Рішення суду

Жінці відмовили у задоволенні позову. Вона не надала докази того, що мала здійснити посадку на поїзд сполученням Зміїв-Харків та внаслідок чого з нею стався нещасний випадок у зв'язку з відсутністю у неї проїзного документа.

"Позивачкою не доведено, що вона зверталась до лікарні внаслідок нещасного випадку, що стався з нею", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ