Киянка хоче, аби Мінфін сплатив їй величезну суму боргу, який виник з 1992 року - на чий бік став суд

Читать на русском

Вказується, що виплати проіндексованих заощаджень провадить в межах передбачених для цього державним бюджетом України і перерахованих з нього грошових сум

Читать на русском
Мінфін
Жінка вимагає через суд стягнути з Мінфіну 9 600 064 984 294 400 гривень

Вказується, що виплати проіндексованих заощаджень провадить в межах передбачених для цього державним бюджетом України і перерахованих з нього грошових сум

Жінка виявила бажання володіти своїми трудовими заощадженнями. Вона незадоволена тим, що її права споживача на користування ними обмежили. Тож Ощадбанк та Мінфін мають виплатити громадянці чималу суму. 

Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва. Жінка вимагає Ощадбанк та Міністерство фінансів України сплатити борг, який виник з 1992 року за довготривале утримання та користування власністю трудовими заощадженнями споживачів банківських послуг. Загальна розрахункова сума її особистого майна, прирівняній до матеріальних збитків становить 9 600 064 984 294 400 гривень. За інформацією департаменту бек-офісу АТ "Ощадбанк", вона має в АТ "Ощадбанк" відкриті компенсаційні рахунки:

  • рахунок із залишком 1 382 гривень станом на 23.08.2023 року,
  • рахунок із залишком 415 гривень станом на 23.08.2023 року.

Суми коштів на компенсаційних рахунках вкладниками фактично на зберігання до банку не вносились, а зазначені суми держава планує виплатити поступово, як компенсації втрат від знецінення заощаджень на виконання Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України". Відповідно до ст. 7 даного Закону заощадження підлягають поверненню у межах коштів, передбачених для цього державним бюджетом України на поточний рік. Порядок проведення компенсаційних виплат, у тому числі перерахування коштів з Державного бюджету України установам АТ "Державний ощадний банк України", визначаються Кабінетом міністрів України.

"АТ "Ощадбанк" провадить виплату проіндексованих заощаджень в межах передбачених для цього державним бюджетом України і перерахованих з нього грошових сум. Починаючи з 2013 року та по теперішній час жодної постанови про виплату таких заощаджень Кабінетом міністрів України не приймалось, а відповідні кошти в державному бюджеті України не передбачались, що виключає можливість проведення компенсаційних виплат", - розповіли у фінустанові. 

Рішення суду

Жінці відмовили у задоволенні позову. Лише констатація факту про завдання їй моральної шкоди не може бути підставою для відшкодування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.