Киянина поліція впіймала в метро з кастетом - чи покарав його суд за це

Читать на русском

На судовому засіданні чоловік пояснив, що знайшов кастет на тротуарі біля станції метро «Теремки», як їхав на роботу

Читать на русском
Метро Києва
Чоловік знайшов на вулиці кастет та зайшов з ним до столичного метро, його зупинили працівники поліції та конфіскували зброю

На судовому засіданні чоловік пояснив, що знайшов кастет на тротуарі біля станції метро «Теремки», як їхав на роботу

Чоловік знайшов на тротуарі кастет та поклав до кишені куртки. Однак на станції метро "Либідська" його зупинили працівники поліції, адже у нього не було дозволу на носіння холодної зброї. Громадянина визнали винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 263 КК України та обрали покарання. Про це йдеться у вироку Голосіївського районного суду Києва від 2 квітня 2024 року.

8 січня 2024 року приблизно о 07:30 чоловік неподалік станції метро «Теремки», що розташована в Голосіївському районі Києва, на тротуарі знайшов кастет та поклав до лівої кишені куртки, в яку був одягнений. Він зберігав його при собі без передбаченого законом дозволу. Того ж дня громадянин зайшов до вестибюля станції метро «Либідська», де приблизно о 20:40 був зупинений працівником поліції та запрошений до кімнати поліції. Після чого в присутності двох понятих, в ході обшуку в нього конфіскували кастет, який належить до холодної зброї. Таким чином, вчинивши злочин, передбачений ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України, а саме носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу.

На судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину. Пояснив, що знайшов кастет на тротуарі біля станції метро «Теремки», як їхав на роботу. Ввечері, коли повертався додому на станції метро «Либідська», у вестибюлі його зупинили працівники поліції та в ході обшуку вилучили кастет. Він щиро покаявся у вчиненому та просив суворо його не карати.

Яке покарання обрав суд? 

Чоловіка визнали винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 263 КК України. Йому покарання у вигляді обмеження волі строком на 2 роки, але на підставі ст. 75 КК України звільнили від відбування призначеного покарання у вигляді обмеження волі з випробуванням з іспитовим строком 1 рік. На підставі ч. 1, 3 ст. 76 КК України на нього поклали обов'язки протягом іспитового строку періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти зазначений орган про зміну місця проживання, не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

"Чоловіку необхідно призначити покарання у вигляді обмеження волі в мінімальних межах, передбачених санкцією ч. 2 ст. 263 КК України. Разом з цим, враховуючи дані про обвинуваченого, зокрема, те, що він раніше не судимий, його вік, те, що має постійне місце проживання та реєстрації у Києві, міцні соціальні зв'язки, працює, три обставини, що пом'якшують покарання, та відсутність обставин, що обтяжують покарання, позицію сторони обвинувачення в дебатах щодо можливості застосування звільнення від відбування покарання з випробуванням, суд вважає за можливе звільнити його від відбування призначеного покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України з покладенням ряду обов'язків, передбачених ст. 76 КК України. На думку суду, призначене обвинуваченому покарання є необхідним та достатнім для його виправлення і запобігання вчинення нових проступків та злочинів", - наголосив суд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.