Киянин вирішив відправити Укрпоштою стародавні наконечники до Ізраїлю, аби уникнути митного контролю - як його покарав суд

Читать на русском

У зоні митного контролю поста «Укрпошта» 18.08.2022 року під час огляду міжнародного поштового відправлення знайшли приховані стародавні наконечники

Читать на русском
Укрпошта
Киянин приховав від митниці вміст посилки Укрпошти та відправив до Ізраїлю стародавні наконечники

У зоні митного контролю поста «Укрпошта» 18.08.2022 року під час огляду міжнародного поштового відправлення знайшли приховані стародавні наконечники

Чоловік оформив міжнародне відправлення до Ізраїлю та приховав від митного контролю його вміст. В цьому йому допоміг співробітник Укрпошти. У митній декларації вказувалося про хенд мейд для акваріума, а насправді там було 99 металевих наконечників для стріл.  Про це йдеться у рішенні Солом'янського районного суду Києва, опублікованого 19 вересня 2023 року.

У червні 2022 року чоловік придбав предмети старовини, а саме: 99 металевих наконечників для стріл. Він домовився із невстановленою особою про продаж зазначених предметів з приховуванням від митного контролю, міжнародним поштовим відправленням з України до Ізраїлю, використовуючи при цьому можливості поштового оператора АТ «Укрпошта».

15.06.2022 року чоловік запакував 99 металевих наконечники стріл у міжнародне поштове відправлення, аби приховати вміст міжнародного поштового відправлення від митного контролю він зазначив у митній декларації, вміст міжнародного поштового відправлення як: 20 шт. хенд мейд для акваріума. Громадянин передав міжнародне поштове відправлення співробітнику відділення АТ "Укрпошта" для відправлення до Ізраїлю.

18.08.2022 року в зоні митного контролю поста «Укрпошта» під час огляду міжнародного поштового відправлення знайшли приховані стародавні наконечники. Згідно з висновком експертів Національного наукового центру «Інститут судових експертиз імені Бакаріуса» Міністерства юстиції України від 24.03.2023 року, надані на дослідження 99 наконечників для стріл в основному часів Київської Русі, є колекцією археологічних предметів IX - XIII ст. н.е., належать до культурних цінностей, що мають історичне значення.

На судовому засіданні чоловік повністю визнав свою вину. Він щиро розкаявся та просив суворо не карати. При призначенні покарання просив врахувати його скрутне становище, стан здоров'я та активне сприяння розкриттю даного злочину.

Яким було рішення суду? 

Чоловіка визнали винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України. Йому призначили покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України його звільнили від відбування призначеного покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням, якщо він протягом 1 року не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає обов`язки, передбачені пунктами 1 і 2 ч. 1 ст. 76 КК України. На нього поклали певні обов'язки:

  • періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання та роботи.

На залучення експерта для проведення комісійної судової мистецтвознавчої експертизи витратили 14 338 гривень. Ці кошти стягнуть з громадянина на користь держави. 

"Суд вважає доведеною вину чоловіка у закінченому замаху на контрабанду культурних цінностей - 99 металевих наконечників для стріл, що відбувалося 15.06.2022 року за наведених вище обставин. Кваліфіковані його дії правильно за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 201 КК України, як закінчений замах на контрабанду, тобто переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю культурних цінностей", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.