Комендантська година на Великдень триватиме без змін з 00:00 до 5 години ранку, окремо працюватимуть спеціальні тимчасові моніторингові центри для відслідковування ситуації.
Під час святкування Воскресіння Господнього, 5 травня, у столиці Україні будуть задіяні заходи безпеки. Для підтримання правопорядку залучаються представники Національної поліції та співробітники муніципальної охорони Києва. Вони патрулюватимуть місця проведення богослужінь – храми, собори та Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» з метою недопущення провокацій. Комендантська година на Великдень діятиме без змін – з 00:00 до 05:00. Про це повідомила Київська міська військова адміністрація у середу, 1 травня 2024 року.
Біля церков чергуватимуть правоохоронці, які при оголошенні повітряної тривоги допомагатимуть вірянам та священнослужителям евакуюватися до найближчих укриттів.
«Крім того, працюватимуть спеціальні тимчасові моніторингові центри, які оперативно відслідковуватимуть ситуацію в Києві задля запобігання правопорушень. Комендантська година на Великдень діятиме без змін – з 00:00 до 05:00», - йдеться у повідомленні.
Начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко закликав киян не йти до церкви заради своєї безпеки.
«За можливості подивіться богослужіння онлайн – по ТБ або через YouTube чи Facebook. Якщо ж все ж таки вирішите піти до храму – дбайте про безпеку! Намагайтеся уникати великих скупчень людей. Не забувайте - в країні триває війна. У нашого ворога немає нічого святого!», - заявив Сергій Попко.
Нагадаємо, що 1 травня цього року СБУ разом з Управлінням державної охорони, Національною поліцією, Військовою службою правопорядку ЗСУ почало перевіряти територію Шевченківського району Києва – Софійську і Михайлівську площі та прилеглу місцевість.
«Основною метою заходів є перевірка та посилення контрдиверсійного захисту важливих державних об’єктів та місць масового перебування людей», - йдеться в офіційній заяві Служби безпеки.
Перевірятимуть помешкання, офіси, місця загального користування в багатоповерхівках, готелі та ресторани. Через це може бути обмежений рух у центрі столиці, проводитиметься перевірка документів та огляд машин.
У лютому 2012 року за рішенням Шевченківського районного суду Києва Релігійна громада Української православної церкви Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці стала власником трьох зблокованих кіосків по 20 кв. метрів кожний.
В суді громада посилалася на розпорядження ще президента Леоніда Кучми, в якому йдеться тільки про розгляд питання спорудження каплиці. Також в рішенні йшлося, що музей був нібито не проти будівництва, а ділянку та дозвіл на спорудження МАФу начебто отримали від Шевченківської райадміністрації.
Не встиг Національний музей історії України 8 квітня 2024 року оголосити збір коштів на демонтаж та вивезення залишків храму-МАФу, як небайдужі українці зібрали понад 772 тис. грн. Саме стільки за попереднім кошторисом має піти на прибирання незаконної будівлі церкви московського патріархату, яку від початку «зліпили» з трьох кіосків.
Інформатор писав, якими будуть безпекові заходи на Великдень і чи посунуть комендантську годину.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.