Кінці в болото: у екологічному Департаменті КМДА розповіли, що вигорілі Осокорківські луки не були під охороною

Читать на русском

На засіданні екологічної комісії Київради виявилося, що Екопарк "Осокорки" згорів у дуже зручний момент, коли повноваження з його охорони передавали від одного комунального підприємства до іншого

Читать на русском
Пожежа на територіях заповідного фонду у Києві
Під час пожежі у Києві вигоріло 10,43 га природно-заповідного фонду

На засіданні екологічної комісії Київради виявилося, що Екопарк "Осокорки" згорів у дуже зручний момент, коли повноваження з його охорони передавали від одного комунального підприємства до іншого

Території заказника місцевого значення "Осокорківські луки", де 5 березня сталася масштабна пожежа, ймовірно, не знаходилися під охороною через дії чиновників Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА. У момент займання заказника повноваження з охорони об'єкту саме передавалися від КО "Київзеленбуд" до КП "УЗН Дарницького району". Відтак, "екопарк Осокорки" спалахнув в дуже зручний час, коли покарати за неякісне управління територією буде фактично нікого.

Про особливості змін зобов'язань з охорони розповів на засіданні Комісії з екологічної політики Київради у вівторок, 12 березня, представник Департаменту захисту довкілля КМДА. За його словами, ще 2019 року, коли на Осокорках було створено заказник місцевого значення "Осокорківські луки", зобов'язання з його охорони було покладено на комунальне об'єднання "Київзеленбуд".

"2023 року нами було подано зміни до даного рішення, враховуючи (особливості) КО, і ми запропонували змінити суб'єкта охорони з КО "Київзеленбуд" на КП по утриманню зелених насаджень (КП УЗН) Дарницького району", - пояснив чиновник.

За його словами, профільний департамент КМДА розробив проєкт положення і направив його на погодження до інших департаментів - земельних ресурсів та юридичного управління. Крім того, з'ясувалося, що існує фактична невідповідність між рішенням від 2019 року та картографії з фактичною ситуацією щодо меж та площі "Осокорківських лук".

"В кінці 2023 року було змінено рішення Київської міськради, де передбачено зміну суб'єкту, який мав забезпечувати охорону. Послідовність дій мала бути наступною: затвердження нового положення, де був би передбачений користвач, і на підставі нового положення, яке зараз ще затверджується, - буде овормлено охоронне зобов'язання", - пояснив чиновник.

Сліз зазначити, що депутатів Київради подібна відповідь не задовольнила. Так, депутатка Юлія Лимар (фракція "УДАР") звернулася до Комісії з вимогою запросити на наступне засідання керівника профільного Департаменту, Олександра Возного (наразі хворіє), з чіткою та юридично зваженою відповіддю про те, хто був відповідальним за охорону Осокорківських лук в момент виникнення пожежі.

"Ви хочете нам сказати, що, оскільки старе положення вже не працює, а нового ще нема - то ніхто не мав охороняти цю територію. Я так не думаю, і хочу, щоб Возний доповів нам, хто охороняв територію від пожежі", - зазначила Юлія Лимар.

Її колега Євгенія Кулеба (фракція "Слуга народу") додала, що законодавчого вакууму, коли б ніхто ні за що не відповідав, бути не повинно - відтак, гіпотетично допустила депутатка, поки не було розроблено нове положення, має діяти старе. Зрештою, комісія склала протокольне доручення очільнику Департаменту - вжити заходів щодо негайного оформлення права користування земельною ділянкою та встановлення її меж "в натуру" та скласти звіт щодо оформлення права користування та принципу черговості.

Усі версії про причини займання та репортаж з незаконним намивом піску і сміттєзвалищем на місці екопарку

Нагадаємо, загадкова пожежа на території "Осокорківських луків" (це, нагадаємо, заказник, створений 2019 року) трапилася 5 березня 2024 року. Інформатор виклав усі версії з причин займання та прослідкував за тим, кому насправді вигідно, щоб луки згоріли. Ниточки ведуть до кількох київських забудовників.

У своїх висновках ми ще раз пересвідчилися, коли побачили, що насправді відбувається на Осокорках у Києві. Там, окрім згарища на місці болотяних луків, ми побачили незаконний намив піску та сотні тонн будівельного сміття з найближчих будмайданчиків, що дуже хотіли б розповсюдитися на всю територію Осокорків.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Ми поспілкуємося з майором запасу та учасником війни, Олексієм Гетьманом, щоб дізнатися його думку про можливе завершення терміну Володимира Зеленського на посаді президента 20 травня та передачу повноважень парламенту. Також ми обговоримо повідомлення видання "Дзеркало тижня" щодо звернення офісу президента до конституційного суду щодо цього питання. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше про ці актуальні події та думки експерта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.