Сумний фінал спіткав іграшки через порушення прав інтелектуальної власності та спробу ввезти в Україну контрафактний товар
Київські митники запобігли великій “ляльковій афері”. Вантажівка з іграшками задекларованої торговельної марки виявилася із подвійним сюрпризом. Перший був “офіційним” - китайські пластикові іграшки знаходилися разом з бісквітом та шоколадом всередині так званого «Яйця сюрпризу». Другий сюрприз розкрився під час митного огляду, коли виявилося, що на коробках зовсім інша торговельна марка - та, що має підвищений попит на українському ринку. І це, звісно, одна з найбажаніших мрій майже кожної дівчинки - лялька «Barbie».
Як повідомляють у прес-службі Київської митниці, оформлення товару було одразу призупинене, а про можливе порушення прав повідомлено правовласника торговельної марки «Barbie» - компанію Mattel. Це американський виробник ляльок та власник авторських прав на одну з найпопулярніших іграшок у світі.
“Замість розгляду у судовому порядку обставин порушення прав інтелектуальної власності, що належать компанії Mattel, правовласник та імпортер уклали Угоду про знищення контрафактного товару”, - повідомили у Київській митниці.
Знищували за всіма правилами: з фото- та відеофіксацією та у присутності обох сторін угоди, аби не одна контрафактна лялька не перетнула межі митниці. Так 11,5 тисяч шоколадних яєць з маленькими Барбі всередині опинились у печі. До речі, про них можна не шкодувати: від Барбі у них був тільки надпис на коробках, а всередині яєць замість довгоногих витончених красунь лежали незрозумілі пластикові карапузи.
Інформатор розповідав про нагадування від Державної митної служби щодо товарів які заборонено та дозволено ввозити до ЄС. Так, м’ясо, молоко та продукти з них (за винятком сухого дитячого молока, дитячої суміші та спеціального харчування або спеціального корму для тварин, необхідних з міркувань здоров’я) не можна ввозити до ЄС. Дозволяється ввозити сухе дитяче молоко, дитячі суміші та спеціальне дитяче харчування або спеціальний корм для тварин, для особистого споживання необхідних з міркувань здоров’я, до ЄС, лише якщо вони походять з країн (країн, крім Фарерських островів, Гренландії чи Ісландії), і їхня загальна кількість не перевищує обмеження ваги 2 кілограми на особу. Крім того, продукт не потрібно охолоджувати перед відкриттям, і це упакований фірмовий продукт, і його упаковка не пошкоджена, коли не використовується.
Також до ЄС дозволено імпортувати або відправляти особисті партії рибних продуктів (включаючи свіжу, сушену, варену, солону або копчену рибу та певних молюсків, таких як креветки, омари, мертві мідії та мертві устриці). Втім, лише якщо: свіжа риба потрошена, а загальна вага рибної продукції не перевищує 20 кілограмів або вага однієї рибини на одну особу, залежно від того, що більше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.