Київщина у вогні: рятувальники гасять пожежі у Чорнобильській зоні та в екосистемах столиці

Погодні умови сприяють виникненню займань, а до кінця тижні у Києві оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки

пожежа Київська область
Горять гектари трави, очерету, торф'яників та лісу - рятувальники закликають не спалювати ще й сухостій

Ситуація з пожежною небезпекою на Київщині залишається складною. Проте у столиці якість повітря покращилась, рівень забрудненості на стаціонарних пунктах моніторингу атмосферного повітря переважно низький. За винятком двох пунктів, де зафіксований середній рівень забрудненості: на правому березі - на вул. Турівській та Китаївській, на лівому - пункт, розташований на Харківському шосе.

Водночас дані онлайн-карти від ЛУН Місто свідчать, що станом на 17.30 5 вересня повітря в Києві чисте - можна сміливо провітрювати оселю чи йти на вулицю. А ось кому зараз не до прогулянок, то це рятувальникам. Як зазначають у ДСНС Києва, останніми днями збільшилась кількість пожеж в екосистемах. І не тільки через погодні умови - спеку та вітер або займання торфовищ під Києвом, а й спалювання сухостою, традиційної осінньої справи в мешканців довколишніх населених пунктів, що може призвести до жахливих наслідків. Так, 5 вересня у Вишгородському районі загинула 82-річна жінка, яка вирішила навести порядки на дворі та підпалила сухостій. Рятувальники вкотре нагадують: сухостій спалювати суворо заборонено!

За інформацією ГУ ДСНС у Київській області, наразі триває гасіння пожежі на відкритій території під Києвом, до якої залучено вже 120 рятувальників та 30 одиниць техніки. Напередодні в іншому районі майже добу боролися з пожежею на площі 421 гектар. У Броварському районі кожного дня рятувальники ліквідовують займання торфу. 

пожежі 1
Останніми днями збільшилась кількість пожеж в екосистемах

У різних районах столиці щодня триває ліквідація загорянь в екосистемі. 5 вересня пожежу локалізували в Дарницькому районі, проте ліквідація ще триває через тління торф’яних покладів. Напередодні боролися з вогнем в екосистемі Подільського району, де на площі 3 тис. м. кв. горіла трава та чагарники. І, судячи з прогнозу синоптиків, найближчим часом ситуація навряд чи покращиться. За прогнозом Укргідрометцентру, з 5 по 8 вересня у Києві та області продовжено надзвичайний рівень пожежної небезпеки.

Водночас у Чорнобильській зоні пожежу, яка зросла до 550 гектарів, вдалося нарешті локалізувати, хоча боротьба з вогнем досі триває. Як повідомляють у Міністерстві захисту довкілля, через радіаційну небезпеку території посилено контроль за радіаційною ситуацією. 

“Автоматизована система контролю радіаційного стану здійснює безперервний моніторинг на 39 пунктах, передаючи дані до диспетчерського центру щогодини, а в умовах надзвичайної ситуації – кожну хвилину”, - зазначили у міністерстві.

Наразі радіаційний у зоні відчуження в нормі, загрози об'єктам критичної інфраструктури немає. Але коли вдасться приборкати вогонь - питання відкрите, адже площа загоряння в Луб’янському лісництві зросла дуже стрімко. Якщо 3 вересня йшлося про 20 га лісу, то зараз пожежа охопила понад 500 га.

Влітку горіли супермаркети й бізнес-центри: найсильніші пожежі Києва

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у Дарницькому районі Києва спалахнула сильна пожежа у супермаркеті в районі вул. Здолбунівська, що у жилому районі Позняки. Рятувальники вчасно евакуювали з будівлі персонал та відвідувачів. Про постраждалих не повідомлялося.

А напочатку липня ми писали, що у Печерському районі Києва сталася пожежа в бізнес-центрі по вулиці Еспланадній, що поблизу станції метро Палац спорту. Вчергове за останній тиждень, пожежникам довелось боротися з полум'ям. Вогонь охопив площу у тридцять метрів квадратних, утім його вдалося оперативно загасити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube