У міськраді столиці на лікарняному опинилися одразу декілька важливих депутатів: це важливо, бо у столиці вирує політична криза, і без "багнетів", виведених з ладу вірусами чи запобіжними заходами у кримінальних справах, міськрада не зможе зібратись до осені
У Київраді захворіли зразу декілька важливих депутатів. Ця малозначима у звичайні часи новина саме сьогодні важлива: у столиці вирує політична криза, і без "багнетів", виведених з ладу вірусами чи запобіжними заходами у кримінальних справах, міськрада не зможе зібратись до осені. А на порядку денному, окрім питань про обрання її секретаря й голови "земельної" комісії, - політична реакція на позбавлення столиці 8 млрд грн центральною владою, та й тисячі інших, соціально важливих, питань. Зрештою, сам Віталій Кличко очікує, що владу у Києві атакують темою її "нелегітимності".
Про власні хвороби повідомили декілька депутатів Київради. Так, у понеділок, 14 липня, Олександр Тимченко від "Євросолідарності" виклав у Facebook світлину експрес-тесту для діагностики Covid-19 та звичайного грипу. Дві смужки засяяли саме навпроти "ковідної" шкали - і депутат промовисто прикрасив допис золотистою короною. Тимченко - простий член "транспортної" комісії Київради, втім, він є досить активним депутатом і присутній мало не на кожному засіданні.
Іншим депутатом, хто важко захворів, став Леонід Ємець, очільник Регламентної комісії Київради й важлива людина у екосистемі роботи міськради загалом. Саме до нього раз-у-раз звертається Віталій Кличко, коли веде сесію за порадами: міський голова не є надто заглибленим у Регламент і потребує консультування. Про власну хворобу Ємець повідомив у Facebook - каже, що має сильну пневмонію, неприємне захворювання, а надто через літню спеку.
"Я тут трошки, на два тижні, випав із контексту. Двостороннє запалення легенів. Пневмонія і ударний курс антибіотиків. З плюсів: прочитав 11 книжок, виспався і оновив біом бактерій. З мінусів: можна померти", - похмуро пожартував Ємець і пообіцяв, що потроху повертатиметься до активного життя.
Крім цього, за даними Інформатора, хворіють ще декілька депутатів з інших фракцій, серед них "УДАРівець" і один з "Єдності". Загалом, рахуючи усіх депутатів, хто не може прибути на засідання Київради через військову службу (відмовляють у відрядженні до столиці), запобіжні заходи (до Володимира Прокопіва долучився Володимир Бондаренко з домашнім арештом) та інші питання, міська рада втратила вже до 20 "багнетів". Це ще не критична, але вже відчутна кількість, нагадаємо, загалом у міськраді 120 депутатів.
Важливо: проводити пленарне засідання без Леоніда Ємця напевно не ризикнув би й сам Віталій Кличко. Надто важливу роль той відіграє нині, будучи офіційним тлумачем Регламенту у сесійній залі: сам міський голова раз-у-раз звертається по його послуги. Але проводити засідання таки доведеться, аби не знижувати рівень представництва киян - кінець кінцем, восени добіжить завершеннс 5-річний термін повноважень Київради (як і інших органів місцевого самоврядування).
Увагу на це звернув сам Віталій Кличко: його депутати з УДАРу днями запропонували внести зміни до законодавства, які б забезпечили функціонування органів місцевого самоврядування після закінчення 5-річного терміну їхніх повноважень. З одного боку, це був інформаційний посил "політичному центру" на Банковій та Грушевського про легітимність Київради. З іншого - вимога не спекулювати цією темою. Але цей аргумент дедалі слабшає з кожним місяцем, доки міська рада у Києві ігноруватиме норму про проведення пленарних засідань щомісяця.
Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про раптове поглиблення політкризи у Київраді - це сталося 10 червня, коли де-факто сформувалася нова більшість депутатів без участі УДАРу Кличка. Тоді депутати від фракції "ЄС" отримали вказівку про розрив відносин із Кличком та його УДАРом за півгодини до початку засідання. А самій фракції було поставлено завдання забезпечити якомога більшу явку.
А днями ми розповідали, що, попри успішні голосування, що їх провела Київрада на своєму засіданні 10 червня 2025 року, вона навряд чи запрацює у наступні два літні місяці. У її апараті "висять" вже тисячі підготовлених до голосування проєктів рішень щодо соціально важливих питань, у тому числі - з приводу наповнення бюджету. А гальмують міськраду політична криза у Києві та кадрові питання: треба обрати секретаря й голову "земельної" комісії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.