Київ обмежують в енергопостачанні більше за інші регіони - гендиректор YASNO

Разом із столицею від несправедливого розподілу страждає і Дніпропетровська область

Київ без світла, темні будинки
Столиця поки не відчула покращень після виведення з ремонту в експлуатацію одного з блоків АЕС, зазначає гендир Yasno Коваленко

Субота, 19 липня, стала першим днем, коли компанія Укренерго отримала вказівку задіяти менш як чотири черги відключень одночасно. До цього моменту тиждень був дуже непростий, і обмеження були жорсткішими. У ряді регіонів ефект від жорсткості посилювався несправедливістю розподілу, яка вже стала явною.

На це звернув увагу генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко. Він заявив, що є "дуже помітні сигнали", що не в усіх регіонах однаково задіюють обмеження.

"І це питання до відповідних органів контролю. Помітно, що і Київ, і Дніпропетровський регіон обмежують чи не найбільше. Якщо кажуть про справедливий розподіл по країні, так не має бути. Ми всі очікували покращення ситуації після виходу з ремонту одного атомного блока. Але столиця цього не відчула - чому так треба з‘ясовувати", - зазначив Коваленко.

Менеджер відзначив, що 19 липня, наприклад, для Одеси та Львова вдень скасували обмеження. Він додав, що хоче дізнатися причини таких різних підходів до регіонів.

"Хочеться порадіти за них і трохи позаздрити", - каже Коваленко.

Він наголосив, що цього тижня вже було побито декілька історичних температурних рекордів по Києву та Україні. Зараз спека вже починає спадати, але не проходить непомітно.

"Багато обладнання як у мереж, так і у ОСББ / керуючих компаній не витримують навантажень. Збої в роботі автоматики або аварії на мережах траплялися у 2% від усіх будинків. Якщо так стається і світла нема в білі зони - потрібно звертатися до ОСР, наприклад, за допомогою форм на сайті ДТЕК.  Або до своїх ОСББ, ЖБК чи УК. Дуже часто це пов’язано з локальними аваріями на прибудинкових мережах", - підсумував Коваленко.

Чому Київ може залишатися без електроенергії довше за інші міста

Чому одні сидять без світла по 20 годин, а інші відключень майже не помічають? Як вийшло, що найбільш уразливими став Київ та його мешканці? Директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко акцентує, що є кілька типів відключень по графіку. Є плановий графік. І компанія Укренерго кожного ранку доводить до всіх Обленерго ліміт споживання. Кожен Обленерго з цього ліміту забирає той ліміт, який іде на критичну інфраструктуру. А потім розподіляє по групах.

Експерт зазначав, що в Києві ця проблема помножена на 2,5. Бо у столиці критична інфраструктура забирає вдвічі більше, ніж у середньому по країні. Відповідно, приватним споживачам, бізнесу залишається відчутно менше. Графік стає складнішим. І в деяких районах міста до 20 годин немає електрики.

Ситуація в енергосистемі України

Нещодавно в Укренерго дали позитивний прогноз щодо ситуації зі світлом. Голова правління компанії Володимир Кудрицький повідомив, що легше стане з 20-х чисел липня. Тоді спаде спека, через яку зростає споживання. А також невдовзі буде певне збільшення доступної генерації в енергосистемі. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль також пообіцяв покращення ситуації з електропостачанням після 20 липня.

Кудрицький запевнив, що Укренерго закуповуватиме наперед послуги з підтримки енергосистеми у розподіленої генерації, що перебуває на стадії будівництва. Це, своєю чергою, полегшить інвесторам отримання кредитів на будівництво нових генерувальних потужностей. Найближчими тижнями буде проведено перший аукціон з відбору таких проєктів.

Нагадаємо, в Україні діють графіки погодинних вимкнень світла, головна причина їх застосування – наслідки восьми ракетних та дронових ударів РФ по українських електростанціях. 22 березня 2024 року окупанти повністю знищили Зміївську ТЕС у Харківській області, а 25 липня 2022 року російські війська окупували Вуглегірську ТЕС на Донеччині. Унаслідок масованої атаки РФ було повністю знищено Трипільську ТЕС у Київській області

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ