Кіевская старина: у столиці продається будівля редакції знаменитого журналу кінця ХХ ст., перероблена під офіси

Читать на русском

Споруда є типовою київською надбудовою: замість двоповерхової садиби під час "капітального ремонту" звели шестиповерхівку з мансардою і двома входами

Читать на русском
У Києві продають історичну будівлю на вул. Симона Петлюри, де розташовувалася редакція відомого журналу
Будинок за адресою "вул. Симона Петлюри, 14" є типовою київською надбудовою - коли поверх старої історичної будівлі створювали де-факто нову

Споруда є типовою київською надбудовою: замість двоповерхової садиби під час "капітального ремонту" звели шестиповерхівку з мансардою і двома входами

У Києві виставлений на продаж будинок, у якому наприкінці ХІХ-напочатку ХХ ст. розміщувалася редакція історико-етнографічного журналу "Кіевская старина". Зараз тут офіси класу "люкс", а також кухня, їдальня, конференц-зал тощо. Самий будинок, що було зведено у 1870-х роках, було надбудовано 2012 року, коли над існувавшими тоді двома поверхами надбудували ще чотири - а відтак, вважатися архітектурною пам'яткою він вже не може.

Офісну будівлю площею майже 1800 кв.м. на вулиці Симона Петлюри було виставлено на продаж у середині квітня. Ріелтори зазначають, що у ній можуть з комфортом розміститися декілька бізнесів - будинок має два фасадні входи, критий паркінг на 12 автівок, а ремонт з "кабінетним" плануванням виконано у класі "люкс".

Власник хоче отримати за офісну нерухомість 5,5 млн доларів
Власник хоче отримати за офісну нерухомість 5,5 млн доларів

Споруда має визначну історію: саме тут наприкінці ХІХ ст. розташовувалася книгарня та частина редакції журналу "Киевская старина". Це ЗМІ виходило в друк з 1882 по 1907 роки (останній рік - українською мовою, вже під назвою "Україна"). У ньому друкувалися історики, письменники, етнографи: серед авторів були Микола Костомаров, Дмитро Багалей, Володимир Антонович, Павло Житецький. Втім, з початку ХХ ст. будівля сильно змінилася. Ріелтори повідомляють, що її було "капітально відремонтовано" 2012 року - судячи зі старих світлин, що можна знайти на сайтах, присвячених старому Києву, до цього вона мала лише 2 поверхи. Відтак, вона вже не може претендувати на охоронний статус.

Від "київської минульщини" всередині не лишилося нічого - інтер'єри сучасні та модернові
Від "київської минульщини" всередині не лишилося нічого - інтер'єри сучасні та модернові

У будівлі є цокольний поверх зі своєю їдальнею та кухнею, та ще чотирма поверхами, на яких знаходяться офісні приміщення - від холів та "рецепцій" (місце, де знаходяться секретарі та помічники) до кабінетів співробітників. Також є мансардний поверх, де також є кабінети, а також конференц-зал з панорамним дахом. Споруда обладнана централізованим опаленням, є системи кондиціонування, протипожежні системи і сигналізація. На території встановлені відеоспостереження, є консьєрж тощо.

Нинішній власник шукає покупця, і готовий буде продати будівлю за 5,5 млн доларів. Також приміщення можна орендувати за ціною у 25 доларів за 1 кв.м. на місяць - це середня орендна ставка для центральної частини міста. Судячи зі світлин, усі офіси всередині вже умебльовано і обладнано для комфортної роботи офісних працівників.

Будинок для "гігантоманів" та міні-палац на Подолі

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що на київському Подолі виставлено на продаж унікальний об'єкт нерухомості - будинок на Набережно-Хрещатицькій 19/21, зведений у стилі раннього періоду еклектизму. У ньому влаштовано ресторан та винний магазин, а на другому поверсі - житло з мансардою і надвисокою прозорою стелею.

Також ми розповідали, що у Києві продається цікава за архітектурними знахідками будівля з елементами класицизму і "франузького кантрі" у дизайні. За площею вона є, радше, залізничним вокзалом, та й деякі внутрішні приміщення своїм простором нагадують про зали очікування. Пропозиція цікава ще й тим, що клієнт, який виявить інтерес до будівлі, сможе спочатку "протестувати" її, взявши в оренду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.