Співвласник ТРЦ Cosmopolite Multimall запропонував за київський офіс дочки Сбербанку Росії 84,4 млн грн

Читать на русском

Компанія непублічного бізнесмена Олега Вишнякова готова заплатити за 1004 м кв. приміщень «Міжнародного резервного банку» 84,4 млн грн.

Читать на русском
Київ, аукціон, нерухомість, торги
Торги проводили повторно

Компанія непублічного бізнесмена Олега Вишнякова готова заплатити за 1004 м кв. приміщень «Міжнародного резервного банку» 84,4 млн грн.

Фонд держмайна з другої спроби знайшов покупця для колишнього офісу «дочки» Сбєрбанку Росії. Мова йде про 1004 м кв. приміщень «Міжнародного резервного банку», який знаходився на вулиці Велика Васильківська, 85-87 у Києві. Угоду на 84,4 млн грн мають підписати з фірмою власника ТРЦ Cosmopolite Multimall Олегом Вишняковим. Про це стало відомо з оголошення на сайті Рrozorro.sale від 10 квітня 2024 року. 

Спершу приміщення банка на вулиці Великій Васильківській, 85-87 (колишня назва - вулиця Червоноармійська) Фонд держмайна намагався продати 3 квітня 2024 року. Але торги скасували. Після цього одразу оголосили новий аукціон та вже відомі його результати.

Приміщення "дочки" російського Сбєрбанку продали з другої спроби.
Приміщення "дочки" російського Сбєрбанку продали з другої спроби. Фото - Prozorro.sale

 

Нерухомість продавали з початковою ціною у 83,5 млн грн з ПДВ й кожен з учасників мав внести 8,3 млн грн гарантійного внеску. Свої заявки на участь в аукціоні подали дві компанії:

  1. фірма «ТОП-ОФФЕР», яка брала участь в аукціоні з продажу будівлі Київського протезного підприємства;
  2. компанія «КОСМОПОЛІТ 2016», яка входить до сфери впливу співзасновника мережі гіпермаркетів Мегамаркет та співвласник ТРЦ Cosmo Multimall у Києві Олега Вишнякова.

Найбільшу ціну за приміщення, в якому розміщувався банк, запропонувала компанія Олега Вишнякова – 84,4 млн грн. На момент підготовки матеріалу угоду з нею ще не підписали.

Нагадаємо, що після початку повномасштабного вторгнення Нацбанк України вирішив ліквідувати банки, що перебували під контролем Росії. Мова йшла про «МІЖНАРОДНИЙ РЕЗЕРВНИЙ БАНК» (належав Сбєрбанку Росії) та «Промінвестбанк» (на 99,77% належить Державній корпорації розвитку «ВЕБ.РФ»). 

Коли «МІЖНАРОДНИЙ РЕЗЕРВНИЙ БАНК» збанкрутував, то його майно та права вимоги перейшло до Фонду держмайна. Серед позичальників цього банку був завод безалкогольних напоїв «Росинка», який продали за 129,7 млн грн фірмі колишнього нардепа Олександра Супруненка та його брата, ексдепутата Київради Вячеслава Супруненка. 

Що відомо про переможця торгів

За інформацією аналітичної платформи YouControl, фірму «КОСМОПОЛІТ 2016» зареєстрували понад 7 років тому у Києві. Компанія надає майно в оренду.

Її директором та бухгалтером вказаний Валерій Тарасов, а засновниками є кіпрські компанії STATEWOOD TRADING & INVESTMENTS LIMITED, VISHER INVESTMENTS LIMITED та MILTOWER PROPERTIES LIMITED.

Бізнес Олега Вишнякова поповниться новою нерухомістю.
Бізнес Олега Вишнякова поповниться новою нерухомістю.

 

Єдиний засновник з України: інвестиційний фонд «ВІШЕР УКРАЇНА». З бенефіціарами простіше – це громадянин Канади зі швейцарською реєстрацією Мартін Максім та співзасновник мережі гіпермаркетів Ultramarket (Мегамаркет), співвласник ТРЦ Cosmo Multimall Олег Вишняков.

За даними Forbes за 2021 рік Вишняков був у переліку 100 найбагатших українців зі статком у 130 млн доларів. До слова: ТРЦ Cosmopolite Multimall знаходиться на місці колишнього київського заводу Більшовик. Влітку 2015 року ТЦ Більшовик перейменували на Космополіт.

Будівлю банку «Хрещатик» у Києві продали на 161 млн дешевше, ніж могли

Згідно з матеріалами слідства, працівник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, будучи уповноваженим на реалізацію активів банку «Хрещатик», організував продаж будівлі фінустанови. Слідство підозрює, що для цього експертка провела оцінку нерухомості нібито за завідомо заниженою вартістю. 

Ліквідатор та оцінювач, начебто за змовою, продали офісну будівлю по вулиці Прорізній, 8 за заздалегідь визначеною вартістю - 425 млн грн. За ці гроші новий власник отримав споруду площею майже 7,5 тис. кв. м.

«Слідством встановлено, що вартість будівлі була занижена на 161 млн грн, чим спричинено шкоду державі в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на зазначену суму», - йдеться у повідомленні прокуратури.

Якщо провину ліквідатора та оцінювача доведуть у суді, то їм може загрожувати до 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади на строк до 3 років.

Інформатор писав, що Ощадбанк намагався продати ділянки в елітному Козині та ТРЦ з готелем у столиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.