Івасик-Телесик на сонці: під Києвом дитячий садочок отримав власну СЕС

Заклад у селі Козинці став другим у громаді з автономним живленням і проходить масштабне оновлення

відключення світла сонячна станція електроенергія енергонезалежність
Енергообладнання дозволить закладу працювати до 8 годин на енергії від сонця у разі відключення електропостачання

Сонце тепер живить дитсадок у Козинцях в Ірпінській громаді, і це лише частина великих змін. Це вже другий місцевий дошкільний заклад, що має автономну сонячну енергосистему. Нині до енергоефективності тут додалося і зовнішнє оновлення будівлі.

Про омріяну дитскадком “Івасик-Телесик” незалежність від перебоїв з електропостачанням повідомляє ITV . Система складається з фотоелектричних панелей потужністю 16,6 кВт, інверторів на 18 кВт і акумуляторів ємністю 45 кіловат-годин. Таке обладнання дозволяє закладу працювати навіть у разі відключення електропостачання іі суттєво заощаджувати на платіжках за електроенергію.

У щитовій встановлено три інвертори з потужними накопичувачами енергії власного виробництва компанії “GREEN SYSTEM”. За словами директорки садка Ольги Таращенко, нова система набагато зручніша і безпечніша за дизельний генератор, який раніше потребував постійного завезення пального з Ірпеня, його заправлення та зберігання. Тож, тепер дитячтй садочок отримує чисту енергію з сонця, економить на електроенергії та робить крок до екологічного майбутнього.

Проєкт реалізовано за підтримки німецької громади, яка має власну вітроелектростанцію і вирішила профінансувати відновлювані джерела енергії в Україні, а також Всесвітньої та Української вітроенергетичних асоціацій та благодійників. Це вже другий садок у громаді, що отримав автономну систему - першим був “Джерельце” в Ірпені. Крім того, у 2022–2023 роках громада отримала три мобільні сонячні станції для місцевих амбулаторій.

Паралельно з енергомодернізацією в “Івасику-Телесику” триває масштабний капітальний ремонт. Раніше на території облаштували сучасне протирадіаційне укриття за підтримки уряду Литви. Тепер утеплено фасад мінеральною ватою, змонтовано нову покрівлю замість старого шиферу, встановлено нові вікна та оновлено вхідну групу.

Ремонтні роботи проводяться у партнерстві з благодійниками, які надають будівельні матеріали, а оплату праці забезпечує міськрада. Як зазначають у громаді, така співпраця дозволила суттєво здешевити проєкт. За словами директорки закладу, нові умови буди відчутні одразу: після сорока років занедбаності у приміщеннях стало тепло, а діти під час холодів можуть перебувати у групах без верхнього одягу.

На Київщині дві школи, постраждалі під час окупації, стали енергонезалежними

Інформатор розповідав, що два учбові заклади у Київській області тепер забезпечені світлом на випадок блекаутів. Йдеться про Бобрицьку гімназію Великодимерської селищної ради у Броварському районі та Немішаївський ліцей № 2 у Бородянському районі. Тут встановили гібридні сонячні станції з системами збереження енергії, які дозволять не переривати учбовий процес під час відключень, та заощаджувати на оплаті рахунків за електроенергію. Обидва навчальні заклади постраждали під час окупації на початку повномасштабної війни, але були відновлені, а наразі стали енергонезалежними.

Також ми писали, що в Бучанському районі на Київщині почали встановлювати сонячні електростанції на амбулаторіях, що входять до складу Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги. Почали з села Мироцьке, де на даху медзакладу вже змонтована сонячна електростанція потужністю 15 кВт. Завдяки обладнанню, амбулаторія отримала не тільки енергонезалежність, а й можливість економити витрати на енергоресурси.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube