Ірпіньводоканал не може брати плату у Бучі та Ворзелі: що трапилося та кому платити

Читать на русском

Регулятор перевірив роботу водоканалу та не знайшов право власності на 67 ділянок, свердловини чи насосні станції. А це обов’язкова умова для отримання ліцензії.

Читать на русском
комуналка, водопостачання, НКРЕКП, Ірпінь, Буча
Платити за послуги потрібно КП «Бучасервіс»

Регулятор перевірив роботу водоканалу та не знайшов право власності на 67 ділянок, свердловини чи насосні станції. А це обов’язкова умова для отримання ліцензії.

10 січня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла рішення про часткове зупинення ліцензії КП «Ірпіньводоканал». Якщо підприємство не подать документів про право власності чи про користування майном строком до 9 липня 2024 року, то ліцензію їй не поновлять. 

Фактично з 11 січня КП «Ірпіньводоканал» не має права виставляти платіжки на водопостачання і водовідведення по Бучі та Ворзелю. Угоди потрібно укласти з новим підприємством. 

 

У вересні 2023 року комісія попередила водоканал, що йому потрібно надати документи про власність, оренду чи господарське відання на свердловину, насосну станцію чи землі під ними.  Однак підприємство не могло виконати вимогу регулятора, тому що ці об’єкти передані у користування КП «Бучасервіс».

Як так сталося

Секретар Бучанської міської ради Тарас Шаправський пояснив, що юридично було 2 ліцензіати на одну територію.

«Це було КП «Бучасервіс», яке має ліцензію, є ліцензіатом Київської обласної адміністрації, оскільки надає послуги в межах однієї громади і за кількістю абонентів не дотягує до ліцензіата НКРЕКП. І, відповідно, КП «Ірпіньводоканал», - розповів Шаправський сайту Thebuchacity

За його словами, КП «Ірпіньводоканал» не обслуговувало мережі, не утримувало, не сплачувало за електроенергію, але юридично у нього було право виставляти платіжки. Після рішення Нацкомісії, брати гроші зі споживачів це підприємство не має права.

«Якщо ж все-таки незаконні платіжки надходитимуть – просимо повідомляти про це на гарячу лінію Бучанської міськради за номером: +38(04597)48-5-12», - повідомили у міській раді

Що робити далі

У міській раді пояснили, що потрібно укласти договори та платити КП «Бучасервіс». Наразі це єдиний надавач послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.

«Наша громада перекачує стоки на Бортницьку станцію аерації. Про це маємо відповідний договір з КП «Київводоканал», - пояснювали в коментарях під новиною про рішення Нацкомісії.

Новий надавач послуг буде виставляти платіжки, коли до нього звернуться абоненти та нададуть показники. Ці показники будуть братися як нульові.

«Цікава ситуація по коштах. НКРЕКП встановила, що КП «Ірпіньводоканал» безпідставно нарахував за воду 14 000 000 гривень (14 157 000 грн, – ред.), враховуючи, що по Бучі і по Ворзелю в них немає у власності ні одного об’єкта, ні одного вузла в обліку», - пояснив секретар Бучанської міської ради Тарас Шаправський.

Для перерахунку цих коштів потрібне рішення НКРЕКП, де має бути чітко зазначено хто, кому та коли має повернути гроші.

Найближчим часом користувачам потрібно обрати один з п’яти типів угод та укласти її з новим постачальником. На сайті міської ради є 5 типів угод та відповіді на найпоширеніші запитання. 

Інформатор писав, що у 2024 році тарифи на централізоване водопостачання і водовідведення мають бути підвищені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.