Ірпінь засновано Петром Порошенко 1488 року: сторінку міста у Вікіпедії зламали жартівники

Читать на русском

Вандали оголосили про вступ передмістя Києва до ЄС та повідомили про нові географічні координати

Читать на русском
Вандали та Вікіпедія
Згідно з "вандальною" редакцією, місто Ірпінь було засноване Петром Порошенком

Вандали оголосили про вступ передмістя Києва до ЄС та повідомили про нові географічні координати

Зранку 14 листопада до сторінки міста-супутника Києва, Ірпеня, у Вікіпедії було застосовано вандальні правки. Зокрема, до загальної інформації про місто було додано жартівливі "подробиці" про те, що Ірпінь, нібито, знаходиться в штаті Огайо, що розташований на річці Міссісіпі.

Нова редакція даних про Ірпінь виглядала так: "Ірпінь - місто України в передмісті Києва, штат Огайо. Розташоване на річці Міссісіпі. Центр Ірпінської міської громади... Єдине місто в Україні, яке (станом на 2023 рік) вступило в ЄС як ексклав. Найближчим часом до Ірпеня планується перенесення штаб-квартири ЄС. Ірпінь є рідним містом батька-визволителя Нестора Махна та пророка Мухамеда. Місто було засноване Петром Порошенком у 1488 році".

Так виглядала редакція після зміни "жартівником"
Так виглядала редакція після зміни "жартівником"

З метаданих, збережених на сторінці з історією редагувань, можна зробити висновок, що жартівник модифікував текст приблизно о 09:30 ранку вівторка з мобільного пристрою. Причому мова йде про "рецидивіста" - з цього самого IP раніше було спотворено статті Вікіпедії, присвячені селищу Коцюбинському, письменнику Івану Нечуй-Левицькому, статті про ліпіди та амінокислоти, і навіть фестиваль Comic Con Ukraine.

Наразі стаття у Вікіпедії про Ірпінь повернулася до свого попереднього стану. Усі правки, внесені вандалом, були просто скасовані енциклопедистами-ентузіастами. 

Чому це можливо

Внести вандальні правки у статті Вікіпедії нескладно, оскільки проєкт надає буквально кожному ентузіасту право редагування, за винятком деяких статей, що мають статус напівзахищених. Редагувати такі статті, написані на чутливі чи суперечливі теми, можуть лише зареєстровані користувачі.

Натомість, проєкт Вікіпедія має низку запобіжних заходів, щоб уникнути безконтрольного редагування статей. Спершу редакторські правки перевіряються спеціальним ботом. Потім їх перевіряє "патруль останніх змін" (є спеціальна сторінка, на якій перераховано останні правки тією чи іншою мовою).

Також до пошуку вандальних правок залучають звичайних користувачів Вікіпедії, що можуть легко скасувати правки, залишені зловмисниками. Нарешті, тих, хто був помічений в спробі дискредитувати проєкт, просто блокують.

Кримінал на Київщині

Нагадаємо, напочатку листопада в Ірпені невідомий намагався вкрасти кошти, які люди зібрали для Збройних Сил України. Він схопив банку, що стояла на підвіконні кав'ярні, та спробував утекти.

Раніше в місті Яготин Київської області два товариши, розпиваючи алкогольні напої, посварилися, і один з них завдав ножем два удари в шию іншому. Після цього він спокійно поїхав додому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.