Ірпінь в шоколаді, Ржищів годує злидні, а Кличко поза конкуренцією: ТОП-10 зарплат мерів у Київській області

Читать на русском

Інформатор підготував рейтинг доходів очільників міст у столичному регіоні, у середньому кожен з них заробляє до 50 тис. грн на місяць і має додаткові джерела доходу, пенсії чи виплати

Читать на русском
Зарплати мерів у Київській області
Зарплатня мера Ірпеня Олександра Маркушина та Ржищіва Крістіни Чорненької відрізняється більше ніж у 2 рази

Інформатор підготував рейтинг доходів очільників міст у столичному регіоні, у середньому кожен з них заробляє до 50 тис. грн на місяць і має додаткові джерела доходу, пенсії чи виплати

Майже всі очільники міст та територіальних громад Київщини вже подали декларації за 2023 рік. Багато хто з них вносив відомості одразу за кілька звітних років: минулоріч НАЗК не вимагав від них декларувати статки через війну (ще й реєстри були закритими). Інформатор перевірив, скільки сплачують громади своїм мерам, та вибрав "чемпіонів" області за зарплатнею.

Одразу зазначимо, що міський голова Києва Віталій Кличко серед колег у області має найбільші доходи. Згідно з зарплатними відомостями, які надавали Інформатору у КМДА, його середня зарплатня на місяць складає 88,4 тис. грн. Це включає і найменше за розміром нарахування у січні 2022-го (трохи більше за 35 тис грн), і найбільшу за обсягом зарплатню за серпень 2022-го - 245 тис. грн.

Це обумовлюється рівнем відповідальності та корупційними ризиками у столиці. А також наявністю у Києві високодохідних бізнесів - відтак, висока зарплатня мера є цілком виправданою. А от наскільки це стосується деяких його колег у регіоні - питання відкрите.

ТОП-10 зарплат мерів Київської області

  1. Ірпінь, Олександр Маркушин - 925 тис. грн (77 тис. грн на місяць в середньому);
  2. Іванків, Тетяна Свириденко - 784 тис. грн (65 тис. грн);
  3. Васильків, Наталя Баласинович - 702 тис. грн (58,5 тис. грн);
  4. Біла Церква, Геннадій Дикий - 668 тис. грн (55,6 тис. грн);
  5. Буча, Анатолій Федорук (2022 рік) - 657 тис. грн (54,7 тис. грн);
  6. Обухів, Сергій Клочко (секретар міськради) - 655 тис. грн (54,5 тис. грн);
  7. Броварі, Ігор Сапожко - 605 тис. грн (50,4 тис. грн);
  8. Бориспіль, Володимир Борисенко 349 тис грн (43,6 тис грн).
  9. Миронівка, Віталій Савенко (2022) - 455 тис. грн (37,9 тис. грн);
  10. Ржищів, Крістіна Чорненька - 431 тис. грн (35,9 тис. грн).

На перше місце за розміром зарплатні вирвався Олександр Маркушин з Ірпеня. Крім чималої зарплатні (в середньому місто платить йому за роботу 77 тис. грн на місяць), очільник міста-сателіта Києва отримав ще 6,8 тис. грн соціальної виплати від місцевого Управління праці та соцзахисту, "додаткові блага" на 6,7 тис. грн від Київської облради, майже 600 грн зарплатні за сумісництвом (у Державному податковому університеті, що розташований у Ірпені і де, вочевидь, він читав лекцію) та банківський бонус майже на 900 грн.

Селищна голова Іванкова Тетяна Свириденко на перший погляд живе економно - у її гаражі стоїть Daewoo Lanos, та ще кросовер Kia, що належить чоловіку, який працює на об'єкті "Укриття" у "Центральному підприємстві з поводження з радіоактивними відходами". Але й зарплатню має чималу, у порівнянні з колегами з регіону: в середньому 65 тис. грн/місяць.

Очільниця Василькова, відома в області політикиня Наталя Баласинович крім зарплатні отримала ще дохід у 270 тис грн - щоправда, у декларації не пояснюється, звідки саме. А от найменший дохід у мера Борисполя Володимира Бондаренка. Це пояснюється просто - у вересні звітного року він покинув посаду і пішов захищати Україну - доречі, зовсім без статків він не залишиться, бо має ще бізнес, який годуватиме родину. За рік він приніс меру міста півмільйони гривень.

А от кому громади платять дійсно найменше - то це очільниці Ржищева, містечка на південь від Києва. Крістіна Чорненька отримала за рік лише 431 тис. зарплатні.

Якої зарплатні вистачить киянам для повного щастя 

Ми розповідали, що, згідно зі звітом про виконання Стратегії розвитку міста у 2023 році, середня зарплатня, яку отримують кияни, дорівнює 712,3 євро на місяць, або близько 30 тис. грн. А бідним, відповідно до документу, є кожен п'ятий киянин. Просідання деяких показників не є дивним - посеред повномасштабної війни зростання загальної бідності мешканців не є чимось дивним, - проте є й досить цікаві цифри.

Також ми розповідали, скільки, на думку самих киян, необхідно заробляти для комфортного життя у столиці. Ця сума дорівнює 29,5 тис. гривень. Грошей має вистачити на оренду житла, харчування, транспорт, одяг та дозвілля. Наразі ж орієнтовні видатки одного киянина на місяць складають приблизно 18,8 тис. грн без врахування оренди житла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.