Про застосування з метою гасіння пожеж та ліквідації наслідків російської атаки гелікоптерів ДСНС масово повідомляли кияни у соцмережах: техніку бачили в роботі мешканці Солом'янського й Шевченківського районів столиці
У вівторок, 10 червня, у Києві були задіяні пожежні гвинтокрили Ка-32А11ВС. Саме за їх допомогою гасили вогонь у кількох локаціях після масованої комбінованої атаки Росії на столицю. Виявилося, що ці гелікоптери були подаровані Україні Португалією ще 2024 року, а ця країна, у свою чергу, придбала їх в РФ.
Про залучення до гасіння пожеж у Києві саме російських Ка-32А11ВС пише журналіст Сергій Окунєв у Facebook. Він зауважив, що техніка "непроста", бо походить з країни-агресорки, звідки її раніше придбала Португалія. До України гвинтокрили дісталися 2024 року - саме тоді їх подарував нам Лісабон.
"Такий собі момент, коли зброя, куплена у ворога, зрештою гасить вогонь, який цей ворог же і розпалив. Історія має почуття іронії", - зауважив Окунєв у дописі.
Зауважимо, що про застосування з метою гасіння пожеж та ліквідації наслідків російської атаки гелікоптерів масово повідомляли кияни у соцмережах. Так, пожежну техніку бачили в роботі мешканці Солом'янського й Шевченківського районів.
Нагадаємо, напередодні, 10 червня 2025 року Інформатор писав про те, що РФ здійснила атаку на Київ, одну з наймасовіших за всю історію війни. Так, уламки ворожих цілей - як ракет, так і БпЛА Шахед - впали у понад 40 локаціях у місті. Пошкодження отримали як житлові будівлі, так і знакові об'єкти, наприклад, Софійський собор у середмісті, та стадіон "Спартак".
Також ми розповідали, що під час масованої комбінованої атаки на Київ у ніч на 10 червня російські війська застосували БпЛА Шахед, що були начинені шрапнеллю. Метою цього є збільшення кількості жертв від ураження - у столиці ж від останнього нападу загинула одна літня жінка, і ще двоє людей були ушпиталені. Перебування на вулиці, або й біля вікон під час вибуху таких безпілотників смертельно небезпечно, кажуть фахівці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.