Найнебезпечнішим для дихання є повітря на вул. Архітектора Вербицького у Дарницькому районі, там вікна краще не відчиняти, а людям, чутливим до повітря, взагалі не рекомендується виходити на вулицю
Зранку у вівторок, 10 червня 2025 року у Києві суттєво погіршилася якість повітря. Це стало ще одним, жахливим, наслідком нічного комбінованого обстрілу української столиці за допомогою ракет та Шахедів. Атмосферне повітря є найнебезпечнішим в районі Позняків на Лівобережжі, але запах гару та дим відчуваються і в інших районах міста.
Згідно з мапою на сайті проєкту SaveEcoBot найнебезпечнішим - виділено "червоним" кольором - є повітря у Дарницькому районі. Також є декілька "помаранчевих" плям, ними на мапі позначено середній рівень небезпеки - тобто рівень забруднення повітря наближається до шкідливого і виходить за рамки норми.
Станом на 11 годину ранку у вівторок, 10 червня подекуди у Києві якість повітря є шкідливою для дихання. Так, на вул. Архітектора Вербицького у Дарницькому районі, неподалік від проспекту Бажана на Позняках, якість повітря є геть поганою, а рівень забруднювачів - AQI PM2.5 - становить 158 одиниць. Цей показник оцінює кількість дрібнодисперсного пилу, чи у нинішньому випадку - диму, фракції 2,5 мікрона, і є небезпечним для здоров'я.
Також поганою є якість повітря в районі вул. Драгоманова у Дарницькому районі (138 AQI PM2.5), на бульварі Ігоря Шамо на Русанівці (123 AQI PM2.5), а на правому березі зафіксований помірний рівень забруднення. У районі Подолу, на вул. Турівській, він становить 66 AQI PM2.5, а на Володимирському узвозі між Подолом і Печерським районом - 53 AQI PM2.5. Крім того, помірний рівень забруднення повітря над верхнім Печерськом.
У КМДА, втім, проблему не визнають - на офіційному порталі викладено інформацію станом на 08:00, де зазначено, що рівень забрудненості атмосферного повітря у Києві є низьким. Дійсно, якість повітря погіршилася з ранку, коли рівень забруднення був "низьким" та "дуже низьким" (єдиною локацією, де зафіксували "середній" рівень, була вул. Архітектора Вербицького, тоді він складав 53 AQI PM2.5, а забруднювачами були пил у дрібнодисперсних фракціях та озон).
Зранку у вівторок, 10 червня 2025 року у Києві суттєво погіршилася якість повітря. Це стало ще одним, жахливим, наслідком нічного комбінованого обстрілу української столиці за допомогою ракет та Шахедів. У місті тривають пожежі, які гасять за допомогою авіації ДСНС. pic.twitter.com/1s3W360vId
— Інформатор (@informatorua) June 10, 2025
Зазвичай у КМДА радять закрити вікна й обмежити перебування на вулиці. Слід підтримувати достатній рівень вологи у приміщеннях, ретельно слідкувати за захистом очей, час від часу промивати їх - особливо це стосується тих, хто носить лінзи. Якщо важко дихати, надягнути тканеву пов’язку, змочену 2% розчином соли або лужною водою. Також серед порад - пити багато води і, якщо є очищувач повітря, увімкнути його на максимум.
Як саме слід діяти
Втім, найнебезпечнішим забруднювачем повітря внаслідок горіння є діоксид азота. Він шкодить і навколишньому середовищу, і здоров'ю людей. Наслідки його впливу - це подразнення слизової, що може викликати головні болі, печіння в очах, утруднене дихання, падіння артеріального тиску. Отруйний газ може впливати на нюх, зір, органи дихання, і особливо небезпечний для людей, які мають хронічні захворювання дихальної системи. До того ж, особливо вразливими до його впливу є дитячі організми.
Слідкувати за станом атмосферного повітря та радіаційним фоном у режимі реального часу можна за посиланням та в застосунку "Київ Цифровий". Також стежити за якістю повітря можна на сайті проєкту SaveEcoBot.
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у ніч на вівторок, 10 червня, на Київ було здійснено чергову потужну атаку БпЛА з різних сторін. Столиця продовжує відбиватися від навали з десятків дронів, вибухи та постріли чутно в усіх районах міста. Тим часом, міські адміністрації - і цивільна, й військова - фіксують руйнування у кількох районах міста.
Також ми розповідали, що в ніч на 10 червня столицю атакували балістикою (Іскандерами), ми писали про можливе влучання у Борисполі Київської області та пожежу, що вирувала у місті. Близько 2:30 майже все місто було у вогні через влучання Шахедів або падіння уламків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.