Іноземці їдуть до Києва у екстрим-тури, щоб побачити руїни Бучі та Гостомеля

Туризм до місць військових злочинів біля української столиці набув неабиякої популярності серед американців, а також британців, німців і японських громадян: готові платити до 3 тис євро на тиждень

Туризм Буча Ірпінь Гостомель іноземці
З об'єктів, які туристам показують найчастіше, - місце колишнього згарища на одній з центральних вулиць у Бучі та церква Св. Андрія Первозванного, де знайшли масові поховання

Серед іноземців, передовсім, американських громадян, а також британців, німців та японців різко набув популярності туризм до місць воєнних злочинів під Києвом. Тури в Бучу, Ірпінь та Гостомель пропонують клієнтам десятки столичних туристичних агенцій. Цікаво, що офіційні цифри підтверджують цю тенденцію: тургалузь Києва сплатила найбільше податків до бюджету серед усіх українських міст.

Про подорожі іноземців до міст, деокупованих навесні 2022 року, пише британське видання The Times. Тури недешеві: тижнева подорож деокупованими територіями стане в 3 тисячі британських фунтів, 6-годинний візит до Бучі, Ірпеня та Гостомеля - 130 фунтів. Герой публікації, Свет Моїсеєв з компанії Capital Tours, каже, що за літні місяці продав від 30 до 40 турів.

"Майже вся його клієнтура - чоловіки, що подорожують наодинці, приблизно половина з них приїздить з Америки, інша половина - суміш з британців, німців, японців та французів", - зазначає The Times.

Інформатор знайшов ще низку компаній, які працюють з іноземними туристами. Агенція "Kyivtrip" пропонує "Темний тур до Бучі та Ірпеня", відповідаючи на основні питання - хто є винуватцями і чому "ніколи знову" трапилось знову. Ціни сформовано таким чином, що об'єднуватись в групи туристам вигідніше: на 1 особу денна поїздка автівкою чи автобусом коштуватиме 9 тис грн, на двох - 9,9 тис грн, група з 3-4 туристів заплатить 10,9 тис грн.

Ще одна компанія, War Tours, пропонує побачити "свідчення російської агресії на власні очі". Візитерам обіцяють понівечені та зруйновані будинки, знищену ворожу техніку та спорядження, залишки ракет та зброї. Одноденний тур Києвом коштуватиме 150 євро, а поїздка до Бучі та Ірпеня - 250 євро (обидві подорожі включатимуть відвідини локацій, що постраждали від ворожого вогню, спілкування зі свідками російських військових злочинів тощо).

Прикметно, що цей турпотік вже досягає вимірюваних показників. Принаймні, офіційно він стає помітним на рівні Держагентства з розвитку туризму: його очільниця, Мар'яна Олеськів, днями розповіла про збільшення турпотоків всередині країни та зростання суми податкових надходжень.

Так, за два квартали 2024 року представники тургалузі сплатили до держбюджету 1,251 млрд грн, на чверть більше, ніж 2021 року. І найбільше відрахувань у цій сумі - якраз із Києва, майже 390 млн грн.

Існує лише один аспект, що заважає робити повномасштабний бізнес на іноземних туристах. Це питання моралі: деякі з операторів ринку вважають аморальним заробляти гроші на трагедії людей, адже чи нормально робити бізнес у той час, коли деякі українці втратили все, на їхніх стражданнях - питання відкрите.

Як працює нині медичний туризм до Києва та куди втекти зі столиці на вихідних

Нагадаємо, у середині червня Інформатор писав про те, що до Києва продовжують їхати пацієнти з країн Європи, щоб пройти медичні процедури у приватних клініках. Це стосується, передовсім, допоміжних репродуктивних технологій - штучного запліднення та сурогатного материнства, а також певних медичних процедур, зокрема, зі збільшення статевого органу в чоловіків. З початком повномасштабної війни потік пацієнтів впав, але не до нульових значень. Є й гучні перемоги - так, днями 63-річна італійська пані стала мамою після поїздки до Києва на штучне запліднення.

А для киян ми розповідали, які локації ховаються за межами нашого мегаполісу - на відстані короткого прогулянкового маршруту, або й короткої поїздки автівкою. На щастя, біля Києва розташовані справжні природні перлини, які зможуть порадувати відпочиваючих своїм багатством та різноманіттям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube