Попри війну й блекаути: пацієнти з ЄС їдуть до Києва на штучне запліднення та збільшення статевого органа

Медичний туризм з-за кордону залишається однією з статей доходу київських репродуктивних клінік, причому пацієнти цінують український сервіс за співвідношення "ціна-якість", швидкість проведення процедур та ліберальне законодавство

Медичний туризм до Києва продовжується не зважаючи на війну та блекаути
63-річна італійка Флавія Альваро стала матір'ю після другої поспіль процедури штучного запліднення, проведеної у Києві

До Києва продовжують їхати пацієнти з країн Європи, щоб пройти медичні процедури у приватних клініках. Це стосується, передовсім, допоміжних репродуктивних технологій - штучного запліднення та сурогатного материнства, а також певних медичних процедур, зокрема, зі збільшення статевого органу в чоловіків. З початком повномасштабної війни потік пацієнтів впав, але не до нульових значень. Є й гучні перемоги - так, днями 63-річна італійська пані стала мамою після поїздки до Києва на штучне запліднення.

Цікавлять лише найважливіші процедури

В Українській асоціації медичного туризму, яка спеціально створювалася для промоції вітчизняних медичних закладів та лікарів за кордоном, Інформатору розповіли, що вже другий рік не проводять статистичних досліджень про те, скільки пацієнтів приїздять до Києва чи інших міст. Відтак, є лише суб'єктивна оцінка фахівців: пацієнти їдуть, але лише на найважливіші процедури.

"По темах, менш важливих з точки зору пацієнта, наприклад, стоматологія чи санаторно-курортне лікування, потік пацієнтів до України знизився суттєво. А от штучне запліднення та сурогатне материнство користуються порівняно більшим попитом", - каже Інформатору президентка УАМТ Віолетта Янишевська.

Тенденцію підтверджує професор Юрій Засєда, відомий київський андролог, сексолог, уролог, репродуктолог, засновник і головний лікар клініки "Чоловіче здоров'я". Попри блекаути та ризик потрапити під ракетні обстріли, до київських клінік продовжують їхати іноземці - причому не лише з ЄС, каже він.

"Подорожують з країн Європи та із Азії. А з найпопулярніших процедур - штучне запліднення і "сурогатка", вона особливо приваблива, оскільки в багатьох країнах знаходиться під забороною, а в нас робити можна. А ще, в нас немає законодавчого обмеження по віку - це також приваблює літніх клієнтів з країн ЄС", - стверджує професор Засєда.

Італійка народила у 63-річному віці після штучного запліднення у Києві 

Яскравим прикладом є 63-річна італійська пані на ім'я Флавія Альваро, яка днями народила здорову дитину після штучного запліднення у Києві. Медики у одній з клінік репродуктивної медицини святкували маленьку перемогу - жінка стала найстаршою матір'ю в Італії. Доречі, нинішня спроба у пані Альваро вже друга: минулого разу в неї стався викидень на 14 тижні вагітності, втім, минулої осені вона все ж повернулася до Києва, щоб спробувати ще раз.

Професор Засєда називає переваги української медицини перед закордонною: це співвідношення "ціна-якість", та ліберальне законодавство, яке дозволяє певні процедури у той час, як їх забороняють європейські закони. А також швидкість проведення операцій. Він підкреслює: за його "профілем" чоловіки їдуть до Києва значно рідше, ніж клієнтки до клінік репродуктології.

"І це, радше, російськомовні пацієнти з числа тих, хто вже давно осів у європейських країнах. Вони чудово розуміють різницю у комфорті. Так, у Британії чи деяких інших країнах досить велика черга, треба півроку чекати на вузького спеціаліста, а в нас все зразу: приходиш і отримуєш кваліфіковану допомогу. Також нерідко до моїх колег їдуть клієнти-чоловіки, щоб збільшити товщину статевого органу. Вводять гіалуронову кислоту, таку саму, як жінкам, щоб виправити обличчя - і мають дуже хороші результати при невисокій ціні", - стверджує засновник і головний лікар клініки "Чоловіче здоров'я".

Чи варто було евакуйовувати дві лікарні у Києві, та якою є корупційна "такса" для ухилянтів

Нагадаємо, наприкінці квітня у Києві було прийнято рішення про евакуацію з двох лікарень через анонсовану загрозу теракту. Із самого початку воно викликало нерозуміння частини спільноти, а пацієнтів - взагалі розлютило. І зараз вже звучать питання про те, чи доцільно було взагалі евакуювати цілі лікарні через загрозу, яку озвучив у телевізійному виступі представник недружньої країни - чи реакція все ж була надмірною.

А напочатку травня у столиці викрили угруповання медиків, що допомагали ухилянтам, приписуючи чоловікам тяжкі хвороби. Воно складалося з керівниці одного із медзакладів столиці, лікарів різних професій, що там працювали, а також трьох "спеціалістів з продажу послуг", які підбирали клієнтів. Вартість послуг варіювалася від 5 до 8 тисяч доларів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube