Грибний BlaBlaCar: кияни масово шукають попутників для поїздок у ліс

У великій компанії для тихої охоти є безліч переваг: від зменшення витрат на бензин до наявності знавців і правильних грибів, і місць, де їх шукати

гриби
Хтось бере розміром, а хтось - кількістю, втім, всі заздрять один одному

"Високий сезон" грибів на Київщині підштовхнув появу нових транспортних маршрутів серед самих киян. Мешканці столиці масово шукають грибників “на колесах” або компанію таких самих поціновувачів “тихого полювання”, з якими можна об’єднатися, аби винайняти транспорт. Окрему популярність мають грибні гіди, що знають правильні місця, та ті, хто знається на великому різноманітті грибів.

Однодумців шукають у “професійних” спільнотах у Facebook. Заразом тут можна і корисні поради отримати, і перевірити гриби, у яких немає певності, ще й здобиччю похвалитися. Часто компанію шукають власники автівок, які їдуть по гриби аж на Житомирщину і хочуть зменшити витрати на бензин, розділивши їх з пасажирами.

гриби 1
Під такими фото інші грибники зазвичай пишуть, що "по-доброму ненавидять" тих, хто це знайшов

Є багато оголошень із закликом об'єднатися компанією до 8-10 осіб, аби винайняти мікроавтобус для поїздки в ліс. Щоправда, реалії часу породжують недовірливість. Дехто навіть сприймає таких організаторів за співробітників ТЦК. Мовляв, дуже зручно - назбирав автобус грибників і відразу на ВЛК замість лісу. 

Є й оригінальні форми грибних колаборацій, наприклад, сплатити тому, хто знає локацію, де точно є гриби, і відвезе туди. Оплата - на місці, після того, як переконався, що гриби справді є. Але хай там як, і що б не вигадували мисливці за грибами, судячи з фотозвітів, зараз на Київщині справжній рай для грибників - опеньки, польські, маслюки, рижики, підберезники й навіть білі.

Де на Київщині заборонено ходити грибникам

Як розповідав Інформатор, Верховна Рада прийняла законопроєкт №9665, суттєво збільшивши штраф за самовільне збирання горіхів, ягід та грибів, з 17-21 грн одразу до 425-850 грн. Де ж саме на Київщині не можна збирати гриби і ягоди, і де є шанс отримати чималий штраф? - Головних об'єктів декілька. Це Національні природні парки "Голосіївський", "Білоозерський" (у Бориспільському районі на Київщині), "Залісся" (північ Броварського району). Також, що логічно, не можна збирати гриби на території Чорнобильського радіаційно-біосферного заповідника - це небезпечно не лише з погляду порушення законодавства, але й для здоров'я, бо гриби накопичують радіацію.

Найголовнішим для киян з цього переліку є Голосіївський нацпарк, що почасти розташований просто на території міста - до його території, до речі, входить також Біличанський ліс. Так, за збирання грибів там цілком можна "схопити" чималий штраф. Крім того, не можна збирати гриби і ягоди у заказниках "Острів Жуків", "Лівий берег озера Конча", на території заказника "Романівське болото" у Святошинському районі, на островах Муромець, Ольжин і Козачий, а також у заказнику "Лівий берег озера Конча".

Нагадаємо, восени на Київщині діє заборона на спалення сухостою і трави. Штраф за порушення цього правила складає до 30 тис. грн. Спалювання сухого листя та трави не тільки шкодить здоров’ю людей і стану довкілля, але і є прямим порушенням низки норм чинного законодавства.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube