Футбол під щитом: всередині Батьківщини-матері запланували перегляд трансляції матчу української збірної

Читать на русском

Етичні аспекти такого заходу викликають питання, роль музею не може зводитись до задоволення потреб у перегляді футбольних матчів, тим більше, коли йдеться про наукову установу, що вивчає роль України у найбільшій війні минулого

Читать на русском
Футбол Музей історії Батьківщина-мати
Запрошення на "перегляд матчу" розповсюджують столичні пабліки

Етичні аспекти такого заходу викликають питання, роль музею не може зводитись до задоволення потреб у перегляді футбольних матчів, тим більше, коли йдеться про наукову установу, що вивчає роль України у найбільшій війні минулого

У Києві запланували провести перегляд прямої трансляції футбольного матчу "Україна-Бельгія" просто всередині Національного музею історії України у Другій світовій війні. Захід планують організувати у середу, 26 червня, о 19:00 в головному залі музею у стилобаті під монументом Батьківщини-матері за адресою вул. Лаврська, 27. На сайті музею жодних згадок про трансляцію немає, втім, на перегляд матчу запрошують столичні пабліки.

У анонсі йдеться про те, що Національний музей історії України у Другій світовій війні проводитиме пряму трансляцію матчу групового етапу для української футбольної збірної, що почнеться о 19 годині у середу, 26 червня 2024 року. Футбол транслюватимуть у головному корпусі Музею війни, просто у стилобаті "Батьківщини-матері" у Києві, по вул. Лаврській, 27. Столичні пабліки стверджують, що організатори не братимуть коштів за перегляд, відтак, вхід буде вільним.

Зв'язатися з музеєм, щоб уточнити, чи дійсно його адміністрація санкціонувала перегляд футбольного матчу всередині головної експозиційної зали, наразі не вдалося. Жоден із номерів, що вказані на сайті музею, не відповідає. Зазначимо, що питання є щодо етичних аспектів подібної трансляції: роль музею не може зводитись до задоволення потреб у перегляді футбольних матчів, тим більше, коли йдеться про наукову установу, що вивчає роль України у найбільшій війні минулого.

"Зносіть вже й Батьківщину-мати": рішення про демонтаж горельєфа "Курська битва" наштовхнулося на протест

Нагадаємо, раніше Інформатор писав про те, що Національний музей історії України у Другій світовій війні повідомив про демонтаж горельєфа "Курська битва". На цьому планують не зупинятися та прибрати всі "пам’ятники та елементи радянської пропаганди". Поштовхом до цього стала заміна радянського герба на монументі "Батьківщині-Матері" на український тризуб. Однак ідея прибрати всі надбання радянських архітекторів наштовхнулося на жорстку критику.

Також ми розповідали, що у Києві в ніч з 16 на 17 травня знесли скандальну каплицю, яку 2007 року звели віряни УПЦ біля місця, де за доби Київської Русі розташовувалася Десятинна церква. Впродовж останніх років вона слугувала подразником, що підживлював протиріччя між прихильниками УПЦ та її противниками - які між собою звали капличку "храмом-МАФом" та вимагали її демонтажу. Що, зрештою, і сталося - "чоловічий монастир Десятинного Різдва Пресвятої Богородиці" (за версією УПЦ, так звалася капличка) припинив свій земний шлях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.