Економія на генераторах та спека: у Києві за тиждень втричі зросла кількість харчових отруєнь

Торгівельні точки не завжди запускають обладнання навіть у разі, якщо його мають, через це продукти у їхніх холодильниках псуються, а споживачі потім скаржаться на розлади системи травлення

Спека Київ псування харчових продуктів
Деякі точки роздрібної торгівлі неохоче запускають генератори у спеку, бо це тягне за собою додаткові видатки

Екстремальна спека та знеструмлення призводять до псування продуктів у київських маркетах та торгівельних точках. Інформатор вже писав, що навіть великі магазини на час знеструмлень припиняють продаж молочної продукції, сирів тощо. Втім, кількість скарг на зіпсовану продукцію все одно зростає.

Про кількість скарг на зіпсовані та неякісні продукти харчування розповів виданню Телеграф очільник Держспоживслужби у столиці Олег Рубан. За його словами, лише за останній тиждень кількість харчових отруєнь у закладах громадського харчування зросла втричі.

"Деякі торговельні точки, навіть якщо мають генератори, економлять і не завжди їх запускають. У результаті продукти псуються. Ми почали моніторинг роботи рітейлу — будемо досліджувати, як дотримуються температурного режиму зберігання товару більш як 300 магазинів Києва", — каже Рубан.

Логічно, що псування відбувається через екстремальну спеку та відключення електроенергії. Загалом йдеться про три-п'ять скарг на якість продуктів на день. Що характерно, продукти втрачають свої якості та викликають розлади травлення не лише у магазинах, а й у закладах харчування, зокрема, ресторанах.

"Такі випадки були через неправильне зберігання продуктів у ресторанах і, що найбільш лякає, — кейтерингових компаніях", — зауважив голова Держспоживслужби.

Серед інших, у Києві заборонили роботу компанії, що забезпечувала харчуванням приватні дитсадки і літні табори при приватних школах. Ця фірма співпрацювала з понад 50 освітніми установами. Інспектори виявили масу порушень, починаючи з невідповідних умов зберігання продуктів і закінчуючи приготуванням їжі у непристосованих для цього місцях.

Цікаво, що у порівнянні з 2022 роком доходи найбільших компаній роздрібної торгівлі зросли на 23%. Про це повідомляє Опедатабот, а їхній сукупний дохід за 2023-й склав 457,32 млрд грн. На першому місці за доходами - АТБ (39,6% серед інших компаній). "Срібло" в Сільпо-Фуд (18,5%), "бронза" у "Фори" (6,4%).

Те, що відбувається з погодою, - наслідки глобального потепління: синоптики Гідрометцентру

Нагадаємо, що у інтерв'ю Інформатору синоптикиня Гідрометцентру Наталія Птуха розповіла, що погодна аномалія зі спекою, що відбувається зараз, є наслідком глобального потепління, адже температури надвисокі не тільки в Україні, а й на південному сході європейського континенту, а також західному узбережжі США.

Також ми писали про те, що ще нещодавно у Києві реєстрували по 2-3 спалахи харчового отруєння на тиждень. Кияни труяться де завгодно: і у дорогих ресторанах, і в точках з гастрономією, що розміщені в супермаркетах. Ба більше: гострі кишкові інфекції виникають після відвідин закладів громадського харчування навіть попри те, що майже всі вони мають альтернативні джерела електроенергії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube