ДТЕК без попередження залишив киянку без світла, вона вимагає 3 тисяч євро компенсації - що вирішив суд

Читать на русском

Зазначені події, призвели до сильного стресу та жінка опинилася в розпачі, оскільки квартира, яка їй належить, обладнана електроплитою, інших альтернативних джерел енергії на яких можливо нагріти чай та приготувати їжу, немає

Читать на русском
ДТЕК
ДТЕК без попередження відключив від енергопостачання квартиру жінки

Зазначені події, призвели до сильного стресу та жінка опинилася в розпачі, оскільки квартира, яка їй належить, обладнана електроплитою, інших альтернативних джерел енергії на яких можливо нагріти чай та приготувати їжу, немає

Працівники ДТЕК відключили квартиру жінки від енергопостачання. Вона вказує, що не отримувала попередження про вказані дії. Тож вимагає стягнути з компанії компенсацію у розмірі 3 тисяч євро (станом на 29 травня приблизно 133 500 гривень). Про це йдеться у рішенні Голосіївського районного суду Києва, опублікованого 25 жовтня 2023 року.

30.04.2023 року жінка повернувшись додому з передмістя помітила «повідомлення про відключення побутового споживача» від 29.04.2023 року за підписом представника приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі» без зазначення прізвища, ім'я, по батькові та посади. Після чого з'ясувалось, що квартира відключена від електропостачання та під час огляду електрощитової виявлено зрізані від електролічильника, а також від силового вимикача контакти, хоча місце де встановлений електролічильник закритий навісним замком ОСББ. Про вказану подію повідомили поліцію та зареєстрували матеріали до ЄО №14958.

Зазначені події, призвели до сильного стресу та жінка опинилася в розпачі, оскільки квартира, яка їй належить, обладнана електроплитою, інших альтернативних джерел енергії на яких можливо нагріти чай та приготувати їжу, у квартирі немає. Також в побуті використовувався холодильник, який без електропостачання не працює, що унеможливлює зберігання продуктів. Її перед початком війни відсторонили від роботи, тож у неї не має доходів. Також на утриманні має сина з інвалідністю, який є учнем та навчається в школі.

"Позивачка користується послугами, але не в повному обсязі виконує зобов'язання. Станом на 01.01.2022 року заборгованість за спожиту електроенергію становить 1 650 гривень, яка утворилася до 01.01.2019 року та частково погашалася впродовж 2019 року. У зв'язку з наявною заборгованістю, яка виникла до 01.01.2019 року їй на адресу проживання направили попередження про припинення електропостачання. 23.02.2022 року було припинено електропостачання, у зв'язку із заборгованістю до 01.01.2019 року перед ПРАТ «ДТЕК Київські електромережі»", - заявили у ДТЕК. 

На судовому засіданні представник жінки вказав, що вона не отримувала попередження про припинення електропостачання від 10.01.2022 року. Крім того, 23.02.2022 року не було відключення електропостачання. Він зазначив, що електропостачання було припинено саме 30.04.2023 року. Заборгованість до 01.01.2019 року, яку визначає ДТЕК у розмірі 1 650 гривень, є необґрунтованою, оскільки споживачка систематично здійснює оплату за постачання електроенергії. 

Яким було рішення суду? 

Суд частково задовольнив позов жінки. Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські електромережі» зобов'язали відновити постачання електроенергії у її квартиру, а також стягнути 20 тисяч гривень моральної шкоди. 

"Суд враховує, що позивачкою вживалися позасудові заходи для захисту своїх порушених прав, шляхом звернення до Кабінету міністрів України щодо відновлення електропостачання, за результатами розгляду якого Державна інспекція енергетичного нагляду України надала відповідь від 20.06.2023 року зі змісту якої вбачається, що управління надіслало лист з відповідними рекомендаціями на адресу оператора системи розподілу ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» щодо відновлення електропостачання до квартири на безоплатній основі з відновленням схеми живлення квартири та надалі дотримуватись порядку припинення та відновлення електричної енергії споживачу відповідно вимог ПРРЕЕ та КСР. Не дивлячись на це, відповідач, як оператор системи розподілу, заходів для поновлення прав позивача не вжив", - наголосив суд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.