Поблизу Кільцевої дороги прокладають нові з'їзди до молу, а зелену зону навколо забудовують
Біля ТРЦ «Respublika Park» у Києві облаштовують нові заїзди та виїзди, які мають покращити рух у районі торгового центру. Наразі тут регулярно утворюються затори, особливо у вихідні, коли виїзд із ТРЦ може займати десятки хвилин. Водночас поки незрозуміло, чи допоможуть нові з’їзди повністю розв’язати проблему, адже розширення дороги наразі не видно.
Про будівництво пишуть місцеві мешканці у пабліку «Теремки». За їхніми словами, у будні рух біля ТРЦ ще відносно нормальний, однак у вихідні ситуація значно погіршується. Причиною заторів, зокрема, називають невелику кількість смуг на виїзді та велику кількість світлофорів. На ділянці довжиною менш як кілометр їх налічується чотири.
Місцеві розповідають, що іноді витрачають на виїзд із території ТРЦ близько 15 хвилин, а взимку очікування могло тривати 30–40 хвилин. Водночас нові заїзди та виїзди поки не гарантують, що проблему заторів буде вирішено. Розширення дороги на цій ділянці наразі не видно, тому ефективність нової транспортної схеми стане зрозумілою після завершення робіт.

Скарги мешканців на вирізання зелених насаджень заради інфраструктурних проєктів лунають на Теремках не вперше. Паралельно з будівництвом заїздів до ТРЦ у районі триває інший гучний конфлікт - навколо прокладання резервної тепломережі через лісосмугу за кілька кілометрів від молу.
Йдеться про масштабну вирубку дерев на вулиці Теремківській, де підрядник "Київтеплоенерго" прокладає нову тепломагістраль для житлових масивів Теремки-1 та Теремки-2. Місцеві активісти виходили на протести з плакатами й гілками зрубаних дерев, вимагаючи змінити маршрут прокладання мереж і зберегти паркову зону. На тлі цього конфлікту нова забудова території навколо ТРЦ під заїзди сприймається мешканцями як продовження тієї самої тенденції - витіснення зелених насаджень заради інфраструктурних потреб району.
Раніше Інформатор повідомляв, що старі ТРЦ Києва поступово втрачають відвідувачів, тоді як нові торговельні комплекси, зокрема Respublika Park, Lavina Mall та Retroville, навпаки, перетягують на себе увагу найбагатших киян і мешканців передмість. Також ми писали, що Dragon Capital продає ТРЦ Smart Plaza Obolon, яким володіла з 2019 року - об'єкт переходить до бізнесмена Олега Баляша, тоді як ринок торгової нерухомості Києва та області продовжує активно змінюватися.