Дертися драбиною, а далі - пішки, всередині руки: у Києві зріс попит на екскурсії на верхівку Батьківщини-Матері

Вартість однієї екстремальної екскурсії на висоту пташиного польоту складає 500 грн, відтак, чимало киян записуються на відвідини оглядового майданчика

Екскурсія Київ Батьківщина-Мати екстремальні розваги
Вузенькі сходи, драбини, призначені радше для обслуговуючого персоналу - підйом на верхівку Батьківщини-Матері є розвагою для екстремалів

У Києві зріс попит на туристичний "атракціон" з підйомом на оглядовий майданчик, що на щиті монумента Батьківщині-Матері. У Національному музеї історії України у Другій світовій війні нам розповіли, що піднятися нагору в режимі "тут і зараз" вже неможливо: існують черга та попередній запис. Вільні години є приблизно за тиждень.

Підйом на оглядовий майданчик, розташований на щиті "Батьківщини-Матері", є екстремальним видом розваг, відтак, він потребує обов'язкового залучення інструктора. У Музеї кажуть: необхідність у цьому є через чималий маршрут драбинами та сходами, який доведеться пройти охочим побачити Київ з висоти пташиного польоту.

"Це - екстремальний підйом, там є прямий та похилий ліфти. Перед тим, як підніматися, треба буде поспілкуватися з інструктором. Нині багато людей цікавиться, тож є попередній запис", - розповіли Інформатору в музеї.

Охочих дійсно дуже багато: під час нашого візиту до музею можливістю здійснити екстремальну екскурсію цікавилася ще одна група киян. Вартість одного підйому 500 грн, а доступний такий "атракціон" з 18 років.

"Сам маршрут дуже непростий, через це треба уважно вислухати інструктора. Дійсно, є два ліфти, після них доведеться підніматися нагору сходами - і навіть пожежною драбиною, через досить вузькі люки, так вже було спроєктовано монумент", - розповіли нам.

Перший ліфт веде від підніжжя стилобату монумента до верхньої частини цього стилобату. Далі треба піднятися сходами до узніжжя самого пам'ятника, і вже там розташований інший ліфт. Він піднімає охочих на рівень пояса монумента.

Звідти вже підйом нагору здійснюється сходами, і навіть пожежною драбиною. Нею треба піднятися приблизно на рівень плеча пам'ятника потім - пішки крокувати всередині руки, а аж звідти - через люк - підніматися на оглядовий майданчик, що розташований на щиті.

Екскурсійний трамвай та безкоштовні дні в музеях, де можна побачити вцілілий "Шахед"

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у Києві відновлює роботу екскурсійний трамвай-кафе, що курсуватиме мальовничим маршрутом між Подолом та Пущею-Водицею. Перший рейс він здійснив 18 травня, а послуги екскурсовода пасажирам запропонують за матеріалами відомого історика Олександра Анісімова. Маршрут займає три години, а квиток коштуватиме від 400 грн.

Також ми писали про "безкоштовні дні", які запроваджують більшість музеїв, галерей та інших закладів культури у Києві. Інформатор підготував перелік з шести екскурсій та турів, відвідати які можна абсолютно безоплатно за умови попередньої реєстрації чи навіть просто прийшовши в спеціально призначений день.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube