Дарницький ТЦК вже працює: у Києві псевдомінери повідомили про загрозу для держустанови

У поліції Києва повідомили, що після перевірки будівлі та прилеглої території вибухотехніками інформація про замінування, на щастя, не підтвердилася

замінування
Наразі псевдомінери обирають будь-які об'єкти - від ресторанів та шкіл до судів та ТЦК

Повідомлення про нібито замінування будівлі Територіального центру комплектування та соціальної підтримки Дарницького району Києва з’явилось 16 серпня у місцевих пабліках. Останнім часом подібні повідомлення вже з'являлися в столиці, зокрема, на початку навчального року "мінували" столичні школи. Але, як і минулого разу, нинішнє повідомлення виявилося хибним: після перевірки ТЦК працює у звичайному режимі.

Як повідомили Інформатору у відділі комунікації поліції Києва, до правоохоронців, дійсно, поступило повідомлення про замінування. Втім, воно виявилося хибним, і після перевірки вибухотехніками, обов'язкової у таких ситуаціях, держустанова вже працює.

“Після перевірки державна установ вже працює у звичному режимі, ані вибухівки, ані підозрілих предметів не виявлено”, - розповіли Інформатору у поліції Києва та зазначили, що для правоохоронців дзвінки псевдомінерів стали звичайним явищем з початку повномасштабної війни.

Цікаво, що, за словами правоохоронців, сказати, що такі випадки у Києві почастішали останнім часом, не можна. Просто повідомлення про замінування особливих об'єктів, наприклад, шкіл, викликає в суспільстві резонанс. Хоча насправді “мінують” будь-що - від закладів харчування до судів.

У Києві за перший навчальних тиждень евакуювали учнів з більш ніж десяти шкіл та ліцеїв

Інформатор розповідав, як днями у Києві повідомили про масове "мінування" навчальних закладів.  Тоді станом на годину дня у столиці евакуювали вже 9 шкіл та три ліцеї. Це були школи №209, 253, 191, 203, 276, 119, 175, 157, 10, а також ліцеї №30, 129, 167. Масово "мінувати" навчальні заклади почали одразу після того, як у столиці завершилася довга повітряна тривога, що тривала понад 9 годин.

Загалом ситуація в усіх навчальних закладах стереотипна: хтось телефонує і повідомляє про, нібито, "мінування". Адміністрація школи терміново повідомляє про ситуацію спеціальні служби та евакуює дітей, згодом відповідні служби починають проводити перевірку. Підтверджується "мінування" у подібних випадках вкрай рідко, але це відвертає увагу ДСНС, поліції та інших служб.

Також ми писали, що серед зелених насаджень одного з київських лісопарків сапери ДСНС знайшли 60 кулькових осколкових боєприпасів "ШОАБ-0,5". Вони з'явилися у Києві після падіння ворожої ракети Х-101, що була збита над містом. Складність операції полягала не лише у виявленні смертельно небезпечних "м'ячиків", а й у транспортуванні на місце, де їх знешкодили контрольованим підривом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube