Жінка зазначила, що чоловік не має родичів, тож вона хоче отримати можливість розпоряджатися його майном
Жінка певний час проживала з чоловіком, якого мобілізували на війну. Згодом він зник безвісти в районі бойових дій. Вона вимагає встановити факт проживання з ним однією сім'єю, аби отримувати виплати. Про це йдеться у рішенні Оболонського районного суду Києва, опублікованого 28 травня 2024 року.
Жінка з березня 2011 року проживала з чоловіком та вимагає суд встановити факт проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу. За весь час проживання вони були пов'язані загальними побутовими питаннями, мали взаємні права та обов'язки, вели спільне сімейне господарство, мали спільний сімейний бюджет, займалися благоустроєм квартири, турбувались одне про одного, піклувались про створення нормальних подружніх стосунків, проте шлюб не реєстрували з огляду на велику різницю у віці та відсутність спільних дітей. У зв'язку із військовою агресією їм довелося виїхати з місця проживання та оселилися у Сарнах (Рівненська область), де мешкали в орендованій кімнаті гуртожитку. Надалі, 10.06.2023 року його призвали на військову службу по мобілізації, а вже 11.12.2023 року надійшло сповіщення про зникнення в районі виконання бойового завдання.
"На підставі викладеного, заявниця просить суд встановити факт проживання однією сім'єю як чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу з 01.03.2011 року по 09.12.2023 рік для отримання можливості подавати відповідні документи до державних установ щодо збору інформації та розшуку зниклого безвісти та, як члену сім'ї зниклого безвісти військовослужбовця, отримувати виплати грошового забезпечення, зокрема, додаткових та інших видів грошового забезпечення сім'ям військовослужбовців, також здійснювати заходи щодо встановлення опіки над його майном так, як інших родичів на території України немає", - вказується у матеріалах справи.
Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Її слова не знайшли свого підтвердження, на додачу виявилось, що чоловік має родичів - матір та сестру.
"Заявницею не підтверджено належними та допустимими доказами факт її проживання однією сім'єю з громадянином як чоловіком та жінкою без реєстрації шлюбу, не доведено наявність спільних витрат, бюджету, харчування, купівля майна для користування, участь у витратах на утримання житла, його ремонт, надання взаємної допомоги, наявність усних чи письмових домовленостей про порядок користування житловим приміщенням, інших обставин, які засвідчують реальність сімейних відносин. Саме по собі проживання за однією адресою, наявність спільних фотографій не є підставою для встановлення факту проживання однією сім'єю. Сторона заявниці також не повідомила про наявність в нього інших родичів першої лінії спорідненості (матері, сестри)", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.