Чоловік взяв на прокат авто та повернув у пошкодженому стані - що вирішив суд Києва

Читать на русском

Чоловік ігнорує вимоги про усунення порушень умов договору прокату легкового автотранспортного засобу

Читать на русском
Суд Києва
Чоловіка вимагають повернути 41 545 гривень за пошкоджений автомобіль, який він брав у платне користування

Чоловік ігнорує вимоги про усунення порушень умов договору прокату легкового автотранспортного засобу

Чоловік взяв у жінки автомобіль на прокат. Однак повернув транспортний засіб у пошкодженому стані. Його вимагають повернути 41 545 гривень. Про це йдеться у рішенні Солом'янського районного суду Києва, опублікованому 28 травня 2024 року.

26.03.2018 року сторони уклали договір прокату легкового автотранспортного засобу. Відповідно до умов ФОП передала, а він прийняв у строкове платне користування автомобіль марки Skoda Fabia. Однак машину повернуто в пошкодженому стані - пошкодження бампера переднього, розбиття фари передньої лівої, розбиття протитуманки лівої, встановлено деформацію капота, крила переднього правого, подряпано задню праву арку, пошкоджено ходову частину, переднє ліве колесо. Збитки складають - 34 388 гривень матеріального збитку та 58 244 гривень відновлювального ремонту.

Чоловік ігнорує вимоги про усунення порушень умов договору прокату легкового автотранспортного засобу. Крім того, він не відшкодував матеріальну шкоду в повному обсязі. Жінка вимагає стягнути з нього 41 545 гривень.

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Укладений між сторонами договір оренди автомобіля є нікчемним, тому не створює прав і обов'язків.

"За змістом договору прокату легкового автотранспортного засобу, фізична особа-підприємець передала чоловіку в строкове платне користування транспортний засіб. З врахуванням наведених норм права, суд вважає, що оскільки предметом договору прокату є транспортний засіб, такий договір не міг бути укладений між сторонами на умовах параграфа 2 ЦК України, який регулює правовідносини прокату. Лише те, що цей договір містить назву «прокат» не дає підстави вважати, що на ці правовідносини поширюються спеціальні положення параграфа 2 глави 58 «Прокат». Укладений між сторонами договір оренди автомобіля є нікчемним через закон, тому він не створює для сторін договору прав і обов'язків, тобто не породжує (змінює чи припиняє) цивільних прав та обов'язків для його сторін, в тому числі й щодо відшкодування збитків на підставі його положень. З урахуванням встановлених обставин справи, суд не вбачає правових підстав для задоволення позовних вимог, а тому у позові слід відмовити", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.