Блокпостів у Києві буде більше, перевірятимуть автівки: у КМВА відповіли, чи видаватимуть повістки

Читать на русском

Перекриття вулиць військовими з перевіркою документів було тренуваннями, і військові очільники столиці обіцяють збільшити інтенсивність подібних заходів

Читать на русском
Проведення мобілізаційних заходів у Києві
На деяких фото, оприлюднених Оболонським ТЦК, водії "хизувалися" білими папірцями, схожими на повістки

Перекриття вулиць військовими з перевіркою документів було тренуваннями, і військові очільники столиці обіцяють збільшити інтенсивність подібних заходів

Встановлення блокпостів у Оболонському районі Києва пов'язане з тренуваннями. Подібні навчання особового складу будуть проводити у Києві і надалі - перевірятимуть транспорт, документи. Також обіцяють проводити демонстраційні, пошукові та контрдиверсійні заходи. Про це 8 лютого заявив начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко у відповідь на запит 24 Каналу.

За словами очільника КМВА, головне завдання навчань – удосконалення системи управління, організації, ефективної взаємодії для забезпечення громадської безпеки. Водночас такі тренування у Києві проводитимуть й надалі – системно.

"Ці тренування передбачають розгортання тимчасових блокпостів, встановлення обмежувальних знаків, елементів інженерних загороджень. За умовами навчань відбувається відпрацювання перевірки транспорту, документів, певні демонстраційні, пошукові та контрдиверсійні заходи", - зазначив у відовіді Сергій Попко.

Зазначимо, що, як писав Інформатор днями, в Оболонському районі Києва у понеділок, 5 лютого, розгорнули мобільні блокпости. Водії помітили мінімум три нові тимчасові споруди, які частково перекрили рух головними магістралями району. Першим поясненням, що з'явилося від офіційних структур, був пост Оболонського районного РТЦК та СП у Facebook про ведення "пошуків" диверсійно-розвідувальних груп супротивника.

У ТЦК зазначили, що до акції долучилися представники Тероборони, Нацполіції, Сектору оборони. А на фото, опублікованих ТЦК у соцмережах, було видно, що водіям ще й роздають повістки для явки у ТЦК. Щоправда, через кілька годин повідомлення видалили з соцмережі. Тоді ж керівник пресслужби КМВА Владислав Бичок пояснив Інформатору, що йдеться загалом про тренування засобів оборони столиці.

"Коли йдуть навчання, військові не займаються такою діяльністю, як роздача повісток. А вже наповнення та суть навчань - це справа Угруповання сил та засобів оборони міста Києва", - прокоментував Владислав Бичок.

 Які особливості мобілізації у Києві та регіоні

Нагадаємо, Інформатор вже писав про те, що через мобілізаційні заходи у Києві вже спостерігається брак певних фахівців, до прикладу, - водіїв комунального транспорту. Активісти стверджують, що протягом півроку-року може розпочатися криза – енергетична інфраструктура комунального транспорту деградує. Це призведе до значних зупинок у роботі наземного транспорту.

А напочатку січня у ТЦК підтвердили, що перевіряють ухилянтів на блокпостах Київської області. Відпрацювання відбувається у рамках мобілізаційних заходів та при взаємодії з Нацполіцією і військовою комендатурою.

Дивіться також відео від Інформатора: "Це безвідповідально" - яку саме позицію частини суспільства і політиків щодо проєкту закону про мобілізацію ставить під сумнів відомий політичний експерт Володимир Фесенко, і що він думає про сам проєкт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.