Більшість відверталася: військовий присоромив білоцерківських водіїв, які не дали запаркуватись воїну з ампутацією

Ніхто не стежить за порушеннями, які мають каратися штрафом: місця для людей з обмеженими можливостями без докорів сумління займають ті, хто не має на це права

паркуівальні місця для осіб і з інвалідністю ТРЦ
Спеціальні місця є на кожному паркуванні становлять 10% від усіх місць

Проблеми з парковками властиві не тільки Києву, а й значно меншим містам. І справа не лише у нестачі паркувальних місць - штрафні санкції для порушників майже не діють, а значить, і законів та правил мало хто дотримується. Так мешканці Білої Церкви скаржаться на те, що адміністрації місцевих ТРЦ не контролюють дотримання водіями заборони на паркування на місцях, призначених для людей з інвалідністю.

Про кричущий випадок, що стався поруч із ТРЦ “Гермес” в Білій Церкві, розповів в соцмережах військовий Анатолій Штефан. Він став свідком ганебної ситуації, коли воїн з ампутацією не зміг припаркувати своє авто біля торговельного центру, бо всі місця, зокрема і призначені для людей з інвалідністю, були зайняті, і  йшов до ТРЦ на одній нозі.

“Більшість просто відвертали голови і намагалися знайти собі виправдання, чому вони припаркувалися на місці для осіб з обмеженими можливостями. Вам не соромно? В нашому місті є не тільки велика кількість поранених воїнів, а також велика кількість людей з обмеженими можливостями. Немає ніякого виправдання, коли бачиш, як ветеран на одній нозі, а поряд всі наче його не бачать”, - зазначил військовий.

У своєму дописі Анатолій Штефан звернувся до керівництва ТРЦ, яке має контролювати порядок на своїй парковці. До того ж в коментарях місцеві зазначають, що такі ситуації спостерігали й біля ТРЦ “Вега”, і в інших місцях Білої Церкви. І на таких парковках чергує місцева Муніципальна варта, у повноваження якої входить контроль за паркуванням, і яка теж чомусь не бачить цих порушень.

“Знаєте чому в Німеччині, Польщі, Австрії, Нідерландах, Бельгії, Франції тощо не паркуються на місцях для людей з інвалідністю звичайні громадяни? Не тому, що у них якесь особливе ставлення, повага, співчуття (хоча теж не без цього), а здебільшого з-за того, що відразу прилетить штраф на багато євро! І якщо б в Україні був більший контроль за неправильною парковкою і прилітали штрафи за такі вчинки, то і місця б були вільні”, - пишуть місцеві мешканці у соцмережах.

“Лікування штрафами” у таких випадках в Україні насправді передбачено. Згідно з законом, це ч.6 ст.122 КУпАП “Зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю”. Карається штрафом від 1020 до 1700 грн, а фіксувати такі порушення має патрульна поліція. Її можна негайно викликати, якщо стався такий випадок. До того ж на місцях для осіб з інвалідністю заборонена не тільки зупинка або стоянка, а й створення перешкоди в стоянці або зупинці транспортного засобу.

У Києві евакуювали величезний автобус та повернули "старі-нові" тарифи

Нагадаємо, у Києві повернули стягнення оплати за паркування після скасування тарифів, що були встановлені КМДА ще наприкінці 2022 року, у судовому порядку. Кияни паркувалися безкоштовно майже 2 місяці - а от "нові" тарифи виявилися такими самими, як і "старі".

Також ми розповідали про те, що у Києві вперше в історії міста евакуювали автобус за неправильне паркування. Водій автобуса порушував одразу декілька правил: стояв на смузі громадського транспорту, на велосмузі, а також менше ніж 30 метри від зупинки громадського транспорту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube