Більше дронів, менше парків: The New York Times пише про обурення киян пріоритетами Кличка та міської влади

Читать на русском

Видання пише про тенденцію з невдоволення українців владою в тилових містах, що почали жити "мирним" життям

Читать на русском
Акція "Гроші на ЗСУ"
Видання вважає, що нинішня тенденція в Україні - заклик до більш широкого переходу країни на військові рейки

Видання пише про тенденцію з невдоволення українців владою в тилових містах, що почали жити "мирним" життям

Ініціативу "Гроші на ЗСУ!" помітили за океаном. Американське видання The New York Times в суботу, 23 грудня, пише про незгоду українських громадян з поточними витратами на урбаністичні проєкти влади Києва та інших українських міст. Видання зазначає: це - заклик більш широкого плану про переведення України на військові рейки. І додає, що, у випадку з Києвом фінансування міського розвитку призведе до виникнення корупційних схем.

The New York Times побувало на мітингу ініціативи "Гроші на ЗСУ" на вихідні 16-17 грудня. Журналіст описує акцію, як незвичне явище, коли містяни з табличками "Більше дронів, менше парків!" протестують проти реконструкції свого ж міста попри те, що президента країни було обрано завдяки, в тому числі, його обіцянці відремонтувати дороги.

"Але протестувальники стверджують, що фінансування сьогодні вимагає більш актуальна справа - військові зусилля", - пише The New York Times, цитуючи одну з учасниць, 29-річну Євгенію Клишаль, яка воліла б витратити зекономлені містом кошти на зброю.

Броньовики та бомбосховища

Видання помітило невдоволення мешканців Києва бюджетом міста на 2024 рік, у який було закладено 1 млн доларів на відновлення перехрестя і 670 тис. доларів на реконструкцію парку, що було відкрито лише 5 років тому. І цитує голову фракції "Європейської солідарності" у Київраді Володимира Прокопіва, який заявив, що столиці, мовляв, не потрібен "бюджет війни".

"Військовий бюджет столиці на 2024 рік - за офіційними даними близько 27 млн доларів - це лише незначна частина того, що викликало обурення протестувальників", - зазначає The New York Times.

Причому навіть рішення мера Віталія Кличка про виділення додаткових 600 млн грн на потреби оборони, кажуть виданню активісти, не втихомирить їх запалу. І перелічують проєкти, які, на їх думку, потрібні місту: закупівля броньованих транспортних засобів, побудова бомбосховищ та фінансування програм з відновлення поранених солдатів, що повертаються з фронту. Водночас, протестувальники діляться занепокоєнням про те, що фінансування програм з розвитку міста може призвести до продовження корупційних схем.

"Задні підтримають передніх"

Журналісти помітили схожу тенденцію в усіх великих містах країни, що залишаються під українським контролем: оскільки війна проти рф затягується, а зброя в Україні - закінчується, населення все більше переконане, що країна повинна перейти на військові рейки. Втім, є частина українців, що вже повернулися до нормального життя - ходять на роботу та в школи вдень, а вночі - сидять "в ресторанах та барах".

Тож тепер, після контрнаступу України, який не приніс очікуваного результату, та відновлення воєнної ініціативи РФ, звучать заклики до всіх українців до збільшення власної ролі у військових зусиллях. Для Києва, стверджує The New York Times, це - відмова від комфортного життя та перерозподіл більшої кількості державних ресурсів на армію.

"Задні повинні підтримувати передніх. Це - питання виживання нації", - цитує видання одну з співорганізаторок акції "Гроші на ЗСУ" Ірину Ігнатович.

Кличко втрачає рейтинг і відхрещується від допомоги Порошенкові

Нагадаємо, в суботу, 23 грудня, Інформатор написав про дивну інформаційну політику в Київській міськраді, де відхрестилися від надання Петрові Порошенку та його партії "Європейська солідарність" Колонної зали адмінбудівлі міськради під проведення молодіжного форуму - по суті, PR-заходу екс-президента.

Також ми повідомляли, що рейтинг довіри до мера Києва Віталія Кличка суттєво зменшився за останні півроку. Так, з 74%, зафіксованих в травні поточного року, довіра впала до 52%. Відповідно зростає й рівень недовіри до київського міського голови. До падіння рейтингів мера Києва долучився як комплекс техногенних аварій, що стався останніми тижнями, так і небездоганні управлінські рішення, і протестні мітинги киян. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.