400 млн грн витратили задарма: аудитори перевірили витрати департаменту освіти Київради

Читать на русском

Близько 300 млн грн з бюджету столиці витратили на підготовку електриків та монтажників, які провчились 3,5 роки, але не пішли працювати за фахом, або працюють не за спеціальністю, тому результати аудиту передали до поліції.

Читать на русском
аудит, освіта, Київ, поліція
Матеріали аудиту передали до поліції

Близько 300 млн грн з бюджету столиці витратили на підготовку електриків та монтажників, які провчились 3,5 роки, але не пішли працювати за фахом, або працюють не за спеціальністю, тому результати аудиту передали до поліції.

У Києві на будівництво садочка № 536 на вулиці Бахмацька, 35 витратили 81 млн грн, проте з 2021 року він так і не запрацював. Ще 37 млн грн витралили на проєкти будівництва та реконструкції 15 шкіл та дошкільних закладів, проте через зміни до законодавства ці документи вже не актуальні. Загалом аудитори встановили, що 400 млн грн на освіту витратили неефективно. Про результати перевірки департаменту освіти і науки 22 березня повідомив Північний офіс Держаудитслужби. 

Найбільшу суму - близько 300 млн грн з бюджету Києва витратили на підготовку слюсарів та сантехніків. Їх навчали впродовж 3,5 років, проте спеціалісти або не знайшли роботи за фахом, або працюють не за спеціальністю. 

«Значна частина витрат зі столичного бюджету пішла на будівництво чи реконструкцію закладів освіти, які по факту до цього часу так і не з`явилися (або – так і не дочекалися своєї реконструкції)», - йдеться у повідомленні аудиторів.

Одні зі статей неефективних витрат – це 37 млн грн, які витратили на розробку проєктної документації, яка готувалася для будівництва та реконструкції 15 закладів освіти. Перевірка показала, що роботи так і не розпочалися.

«Більше того – після внесення у 2022-2023 рр. ряду законодавчих змін, ці проєктні рішення потребують корегувань, а відповідно – додаткових фінансових витрат», - зазначили у Північному офісі Держаудитслужби.

Попри дефіцит садочків збудований заклад не відкрили після побудови.
Попри дефіцит садочків збудований заклад 2 роки не відкривали.

Ще понад 81 млн грн було скеровано на зведення дитячого садочку № 536 на вулиці Бахмацька, 35. Будівництво завершилося у 2021 році, але попри гострий дефіцит садочків у столиці та на багаторічну чергу до них, цей дошкільний заклад 2 роки не вводився в експлуатацію.

«Також майже 3 млн грн було витрачено на охорону та утримання будівель, які не використовуються в освітньому процесі й взагалі – не придатні до експлуатації. Натомість не було вжито достатніх заходів, які б дозволили збільшити доходи навчальних закладів від оренди майна, що вилилося у недоотримання понад 6 млн грн», - повідомили результати перевірки.

Департаменту освіти Київради порадили виправити ці недоліки, а результати аудиту направили до поліції.

Підрядник Київзеленбуду виплатив збитки за ремонт стежок у Гідропарку

У листопаді 2022 року комунальне об’єднання «Київзеленбуд» оголосило тендер на капітальний ремонт стежок у лівій частині «Гідропарку». На конкурс подалися дві компанії та найдешевшу пропозицію замовник торгів відхилив. На закупівлю звернула увагу Держаудитслужба та знайшла порушення, які не усунули й тендер не скасували. 

Попри це, на початку грудня 2022 року «Київзеленбуд» уклав угоду з фірмою «ІС БУД»на те, що вона відремонтує стежки у частині парку за майже 5 млн грн. Проте результатами цих робіт зацікавилися правоохоронці.

Після повідомлення директору підрядної організації про підозру, він відшкодував всі збитки. Однак це не скасовує розгляд справи у суді.

Інформатор писав, коли почнуться і скільки триватимуть весняні канікули для школярів Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.