Знесення садиби Зеленських: близько тисячі людей влаштували протест під стінами КМДА

Люди вимагали від влади Києва перестати нищити історичні об'єкти столиці

Мітинг
У руках мітингувальників були плакати з закликами

У Києві ввечері суботи, 20 липня, відбувся мітинг. Близько тисячі людей вийшли під стіни КМДА з закликами не руйнувати історичні об'єкти міста. Підштовхнуло до цієї акції активісті знесення садиби Зеленських.

Люди зібрались на сходах Київської міської державної адміністрації. У руках вони тримали плакати з різними написами та скандували заклики до Кличка з вимогою припинити руйнувати Київ, повідомляє видання "Суспільне". 

Знесення садиби Зеленських: близько тисячі людей влаштувати протест під стінами КМДА 1

На плакатах у них були написи: "припиніть руйнувати Київ", "ні свавіллю Київради", "Новий мурашник не наблизить перемогу", "коли ми почнемо обирати спадщину, а не Тургенєва", "Кличко – замудовник", "Кличко – русня" тощо. Серед організаторів мітингу були простір "Цегла", ГО "Екопарк Осокорки" та "Мапа реновації".

Знесення садиби Зеленських: близько тисячі людей влаштувати протест під стінами КМДА 2

Зазначається, що після мітингу біля КМДА, який тривав кілька годин, учасники акції вирушили на вулицю Кониського, 22, де й була розташована історична будівля, яку знищили.

Знесення садиби Зеленських

Історичну будівлю знесли за допомогою важкої техніки ввечері 19 липня. Київський пам'яткоохоронець Дмитро Перов намагався протистояти цьому й покликав на допомогу Киян та поліцію. Проте забудовник та його підлеглі діяли швидко. Вони встигли внести фасад поки на місце прибули правоохоронці.

Правоохоронці, які прибули на місце події, тільки розвели руками. Вони не мали повноважень затримувати порушників, які відповідали за безпосереднє знесення будинку. Натомість київська влада вдає, що не знала про заплановане знесення історичної 134-річної будівлі в центрі Києва. 

Згодом у КМДА заявили, що знесення було незаконним, а правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Також вони вилучили важку техніку у забудовника, за допомогою якої проводився демонтаж будівлі. Депутати Київради, що опікуються охороною пам'яток, переконані: правоохоронці є одним із рушіїв схеми незаконного знесення будинків.

Нагадаємо, що перша спроба демонтажу садиби Зеленських сталася ще у серпні 2021 року. Попри поважний вік, будівля не мала повноцінного охоронного статусу, але розголос затримав забудовників. У серпні 2022-го Київська міська прокуратура наклала арешт на будівлю. Проте забудовник почав ослаблювати її з середини, розбираючи поступово конструкцію. І ось 19 липня він зніс фасад. Активісти заявляють, що на місці старовинного будинку забудовник хоче звести житловий комплекс "Тургеневъ".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube