Знайшов скарб у Біблії: киянин продає два стародавніх рукописи часів Петра Мазепи

Читать на русском

Древні манускрипти потрапили до киянина випадково - він придбав їх разом з Святим письмом, сторінки якого і були закладені стародавніми паперами

Читать на русском
Киянин продає стародавні рукописи, знайдені випадково
Киянин Юрій заробляє купівлею-продажем речей, що були у вжитку, у тому числі - книжок, і випадково натрапив на скарб

Древні манускрипти потрапили до киянина випадково - він придбав їх разом з Святим письмом, сторінки якого і були закладені стародавніми паперами

Киянин продає сторінки стародавніх рукописів. Папери потрапили до нього випадково - обидва слугували закладками у старовинній Біблії. Самі ж рукописи на автентичність не перевірялися, проте видно, що обидва писані на папері, схожому на папірус, а чорнила нагадують ті, що робилися з горіха - у давнину саме їх використовували для каліграфічного письма.

Дві сторінки рукописів, написані чорнилом по паперу стародавніми каліграфічно виведеними літерами, виставлено на продаж на одному з онлайн-майданчиків. Перша є частиною рукопису про "порятунок Почаєва від татар 1675 року". Друга - "Пєснь молитвенная", писана, ймовірно, киянином, митрополитом Димитрієм Ростовським. Обидві, за здогадкою продавця, датуються 1700 роком (чи, в будь-якому разі, початком XVIII ст.)

Обидва рукописи виконані на схожому за текстурою папері
Обидва рукописи виконані на схожому за текстурою папері

"Я торгую всяким лахміттям на барахолці на ст.м. "Лісова", і якось бабуся принесла мені старезну Біблію - і в ній було закладено дві сторінки. Я подивився, а це - старовинні записи. Причому написано, скоріше за все, чорнилами, які вигорають. А папір схожий на папірус - він не твердий, як картон, а цупкий, як звичайний папір", - розповів Інформатору продавець на ім'я Юрій.

Автентичні рукописи написані чорнилом по паперу, який містить загини, плями та інші сліди впливу часу. Сертифікату автентичності чи будь-яких інших документів немає - відтак, підтвердити, чи є документ дійсно частиною 300-річного рукопису, складно без проведення спеціальної експертизи.

Власник рукописів стверджує: на оцінку папери не носив, - дорого. Вирішив одразу викласти на електронний майданчик, і спробувати щастя - з потенціальними покупцями готовий до торгу. Ціну виставив, виходячи із власного уявлення про вартість старовинних артефактів - рукопис про Димитрія Ростовського дешевше (200 тис грн), а про порятунок Почаєва - дорожче (300 тис грн).

Зазначимо, що на всесвітньому майданчику з продажу різноманітних артефактів (і рукописів у тому числі), онлайн-аукціоні eBay, документи початку XVIII ст. коштують не так вже й дорого. Так, старовинний єзуїтський манускрипт з печаткою продають за 90 доларів, а текст заповіту одного з британських лордів від 1726 року виставлений лише за 25 доларів.

На eBay стародавні рукописи коштують не так вже й багато - у межах 100 доларів за документ
На eBay стародавні рукописи коштують не так вже й багато - у межах 100 доларів за документ

 Що сталося з ринком "Бухара" і чому продають шайбу "Залізничного"

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що одне з найвідоміших місць Києва з шістдесятих-сімдесятих років, ринок рибальского приладдя та наживки "Бухара" на Набережному шосе переживає не найкращі часи. Причин тому багато: і байдужість міського чиновництва, і розвиток маркетплейсів, що витісняють "живу" торгівлю на узбіччя. Втім, ринок живе - а як саме, і що шукають тут справжні київські рибалки, побачив наш кореспондент.

Також напочатку січня стало відомо про продаж експериментального критого ринку-шайби "Залізничний", зведеного у 1973 році за проєктом видатної київської архітекторки Алли Аніщенко. Він був розрахований на 140 місць. Останнім часом будівля використовувалася під магазини, супермаркети та Київську універсальну біржу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.