В Укрбуді оголосили про відновлення компанії: чи змінить це долю недобудов Укрбуд девелопмент Микитася

Читать на русском

Репутацію «Укрбуду» повністю знищено діяльністю Укрбуд девелопмент

Читать на русском
Укрбуд девелопмент Микитася до оновленого Укрбуду відношення не має
Укрбуд девелопмент Микитася до оновленого Укрбуду відношення не має

Репутацію «Укрбуду» повністю знищено діяльністю Укрбуд девелопмент

Нове керівництво компанії «Укрбуд» оголосило про її відновлення. До 1 січня 2024 року вони планують затвердити стратегію розвитку на п'ять років. А також змінити назву, яка асоціюється у суспільства з будівельною аферою «Укрбуд девелопмент» Максима Микитася, який звинувачується у відмиванні грошей та хабарі. Про це в інтерв’ю ЗМІ повідомили керівники «Укрбуду».

Що змінилося в «Укрбуді» і чи є в них гроші

У січні 2023 року Фонд держмайна отримав в управління Укрбуд як актив, що не підлягає приватизації. Державне акціонерне товариство "Будівельна компанія Укрбуд" засноване 2005 року. Воно не входить до складу однойменної корпорації і тим паче не пов’язане з Укрбуд девелопмент Максима Микитася, який звинувачується у відмиванні грошей та хабарі. Проте корупційна історія останньої зіпсувала репутацію всьому бренду "Укрбуд". Девелопер не мав жодного стосунку до держави, а лише використовував його логотип.

Останні декілька років компанія була у законсервованому стані та майже не працювала за своїми основними напрямками. Нова команда Укрбуду запевняє, що прийшла реформувати компанію і створюватиме з неї національного оператора країни з відбудови та відновлення. Компанія поки що не має жодних інвестицій, дотацій з бюджету та навіть оборотних коштів. Зараз, щоб забезпечити стабільну діяльність, там скорочують витрати та збільшують доходи шляхом участі в тендерах та здаванні в оренду будівель та приміщень.

«Ми оптимізували нашу наявну нерухомість та здаємо в оренду за ринковими цінами залишок об’єктів. Грошей від оренди вистачає на те, щоб утримувати компанію», - сказав заступник голови наглядової ради «Укрбуду» Влад Олександров.

Вже цього року в компанії планують показати хоч якийсь прибуток, а не мінусовий баланс. Наступний рік – інвестувати дохід в розвиток, оновити потужності, повернути будівельно-монтажні управління. У 2025 році компанія планує збільшити показники за контрактами в 10-30 разів.
Компанія зареєстрована в державній програмі "єВідновлення" і братиме участь у відновленні, зокрема, пошкоджених багатоповерхівок.

Хочуть змінити назву аби відновити репутацію

За словами голови наглядової ради компанії Віктора Лещинського, назва буде розкрита після затвердження.

«Тоді ми одразу подамо через патентного повіреного у справах інтелектуальної власності документи, щоб держава отримала свідоцтво на авторські права, щоб цей знак не використовували інші організації за нашими напрямами. Наглядова рада з великою кількістю експертів, зокрема іноземних, обговорила зміну назви, повне очищення від корупції, впровадження антикорупційних заходів, осучаснення системи управління, прозоре будівництво», - сказав Лещинський.

В компанії розуміють, що репутацію Укрбуду повністю знищено діяльністю «Укрбуд девелопмент» і Максима Микитася і саме в цьому є сенс зміни назви.

«У держкомпанії не працюють люди, які працювали в Укрбуд девелопмент, афілійованих осіб, пов'язаних немає, - повідомив Лещинський. - Схеми девелоперської компанії полягали в тому, що люди думали, що держава гарантує будівництво, але держави там не було. Тільки вивіска. Це був маркетинговий хід. Держава нічого не будувала, а лише не проконтролювала використання знаку. Укрбуд – потужна структура. Але, на жаль, використана таким чином, що її потрібно змінювати», - сказав він.

Щодо недобудов «Укрбуд девелопмент» – державна компанія «Укрбуд» немає до них жодного стосунку.

«Ми б могли їх добудувати, але якщо нам дадуть на це гроші», - зауважив Лещинський.


Новий Укрбуд – гравець ринку з інтересами держави

ФДМУ планує перетворити Укрбуд в національного оператора з відновлення та відбудови.

«Ми державна госпрозрахункова компанія, яка сама заробляє гроші та має спрямовувати до державного бюджету дивіденди. В Укрбуді є структури, які займаються навчально-курсовою діяльністю, будівництвом, проєктуванням та управлінням майном. Загалом є 10 дочірніх підприємств, приватні до складу не входять і в планах цього немає», - розповів Влад Олександров.

В компанії кажуть, що у них немає мети стати єдиними на ринку відбудови й відновлення та всі замовлення забрати під себе.

«Ми такий самий гравець, як і інші, але з інтересами держави, - зауважив Віктор Лещинський. - Ми плануємо запустити держаний штаб з відновлення, куди будуть запрошуватися охочі брати участь у відбудові країни. Програма буде спрямована перш за все на створення робочих місць для хлопців та дівчат, які повернуться з війни», - сказав він.

Лещинський  додав що компанія зараз має сконцентруватися на державному секторі відновлення і розвиватися як компанія "держава для держави".

«Наразі ми вже маємо перемоги на державних тендерах. Йдеться про ремонт входу центрального корпусу лікарні та ремонт ліфтових шахт в Ужгороді, реконструкцію бойлерної в Броварах, капітальний ремонт нежитлової будівлі й одного приміщення в Києві та берегоукріплювальні заходи на Кременчуцькому водосховищі. Сума всіх тендерів сягає майже 100 мільйонів гривень. Перший тендер цього року виграли в травні», - повідомив Лещинський.

Основними замовниками в компанії бачать органи державної влади чи місцевого самоврядування.

Що зараз з «Укрбуд девелопмент» і де знаходиться Микитась

Наприкінці 2019 року зупинила роботи компанія колишнього нардепа Максима Микитася «Укрбуд девелопмент», що входила до державної корпорації «Укрбуд». Без перспектив отримати житло житла опинилися 13 тис інвесторів. Загальна кількість потенційних постраждалих (разом із членами сімей) оцінювалася у 40 тисяч осіб.

Протягом декількох років житлові комплекси «Укрбуд Девелопмент» опинялися в епіцентрі скандалів. Основні проблеми – забудова в спірних місцях і відсутність повного пакету дозвільних документів. Скандали навколо ЖК стали також приводом для затримання й відправлення до СІЗО Максима Микитася. Його підозрювали в організації корупційної угоди з нерухомістю для бійців Нацгвардії.

Останнього разу Микитась став підсудним за те, що пропонував хабар меру Дніпра Борису Філатову за отримання підряду на будівництво метро у Дніпрі. Його було затримано у жовтні 2022 року.

Вищий антикорупційний суд замкнув Микитася під арешт з можливістю внесення заставу у розмірі 260 млн гривень. Вже у листопаді 2022 року цю суму зменшили до 100 млн гривень, а згодом до 40 млн грн. 11 липня цього року ВАКС зменшили суму застави до 20 млн грн.

21 липня 2023 року колишній топменеджер держкомпанії "УкрБуд" Максим Микитась вийшов з-під варти, сплативши заставу 20 млн грн.
У вересні Вищий антикорупційний суд продовжив до 8 листопада підписку про невиїзд Максиму Микитасю.

У 2016-2019 роках Максим Микитась був народним депутатом України у Верховній Раді від Чернігова.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.