Жінку обдурили з фінансовою допомогою, але вона змогла повернути свої гроші: як їй це вдалося

Киянка запевняла, що одразу після введення одноразового пароля, жодних інших вікон на сайті не з`являлося, тому просто чекала на зарахування коштів на картку

шахрайство, суд, Київ
До банку звернулись із позовом

27 червня 2023 року жінка в соцмережі побачила публікацію про фінансову допомогу українцям та вирішила перейти за посиланням. Наступним кроком їй запропонували обрати банк для перерахування коштів. Жінка вагалася між «Ощадбанком» та «Райффайзен Банком Аваль», та згодом зробила вибір на користь останнього. Коли вона ввела одноразовий пароль, який отримала на свій фінансовий номер телефону, то одразу втратила 45 тис. грн кредитних коштів. Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва від 4 квітня 2024 року. 

Киянка запевняла, що одразу після введення одноразового пароля, жодних інших вікон на сайті не з`являлося. Тому вона просто чекала на зарахування коштів на картку. Проте замість надходження в неї списали з кредитного рахунку 44 тис. 955 грн. 

«(Постраждала) стверджує, що у цей же день, 27 червня 2023 року вона звернулася до АТ «Райффайзен Банк Аваль» з метою скасування проведення спірних операцій. Під час звернення до банку дізналась, що кошти з її рахунку ще не були списані і платежі знаходяться в «обробці», - написано у судовому реєстрі.

Крім цього, жінка звернулась із заявою до поліції про викрадення коштів. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження №12023111030003185.

В банку клієнтці, в якої зникли гроші пояснили, що вона «піддалась впливу третіх осіб та розголосила дані для входу в систему «Райффайзен Онлайн». Це дало змогу злочинцям увійти в її обліковий запис та отримати реквізити платіжної картки.

«Після чого, на сторонньому ресурсі мережі Інтернет здійснено операції переказу коштів з введенням всіх реквізитів картки та з підтвердженням одноразовим паролем, який було надіслано на мобільний номер телефону, що був підключений до послуги 3D-Secure», - тобто в банку заявили, що жінка могла бути сама винна у тому, що не догледіла за своїми банківськими даними.

Розв'язати проблему інакше, ніж звернувшись до суду, не було можливості. Тому жінка подала позов до банку, в якому просила стягнути списані кредитні кошти, скасувати штрафи та виплатити 5 тис. грн компенсації моральної шкоди. Крім цього вона розраховувала отримати ще 16 тис. грн витрат на адвоката.

Що вирішив суд

Суддя Печерського районного суду Києва Тетяна Ільєва встановила, що шахраї списали кошти за допомогою сайту «WWW.IPAY.UA». Було здійснено два платежі на загальну суму 44 тис. 955 грн.

«(Жінка) здійснюючи платіж не допускала інших осіб до використання електронного платіжного засобу, не втрачала картку, не повідомляла іншим особам (в телефонному режимі чи іншим чином) персональний ідентифікаційний номер або інформацію, нанесену на карту і магнітну смугу», - зазначила суддя.

За даними з документів, які надали до позову, як тільки стало відомо про перекази - жінка одразу звернулася до банку та просила скасувати перекази.

«Судом встановлено, що незважаючи на звернення (постраждалої) о 19:17 27 червня 2023 року, відповідні транзакції були схвалені АТ «Райффайзен Банк». У зв`язку з чим, суд дійшов висновків, що (банком) не було вчинено дій, спрямованих на сприяння повернення коштів щодо платіжних операцій відносно кредитного рахунку, відтак не спростовано факт наявності його вини», - вирішила суддя.

Не зважаючи на те, що українців повсякчас попереджають про шахрайські схеми та застерігають не переходити за посиланнями та не вводити свої банківські дані невідомо де, суддя вирішила, що банк має повернути клієнтці зникли гроші. Крім цього банк мусив скасувати штрафи та компенсувати 10 тис. грн витрат на адвоката.

Шахрайство за схемами продажу авто

З лютого 2020 по лютий 2021 років чоловік розповідав, що зможе вигідно продати авто чи пригнати машини з-за кордону. Власники йому вірили та віддавали ключі та документи на машини чи довіряли йому завдаток за іноземний транспорт. Аферист підробляв підписи власників у договорах комісії та гроші від продажу забирав собі. Прокуратура Києва 15 квітня 2024 року повідомила, що злочинець отримав 9 років за ґратами. 

Одну з машин - Volkswagen Passat, які чоловіку довірили продати, він віддав своїй рідній сестрі за 10 тис. доларів. Вона цього ж дня оформила машину на себе та отримала новий номерний знак. Загалом за продаж машин за фіктивними документами аферист «заробив» понад 1,5 млн грн.

Інформатор писав, що прикинувшись електриком шахрай вкрав документи пенсіонера.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ