Здійснив хлоп'ячу мрію: київський рятувальник зібрав унікальну колекцію моделей пожежної техніки

На полицях стелажів у кабінеті В'ячеслава Васюка стоять понад 330 екземплярів моделей пожежних машин різних епох, втім, місця під увесь "транспорт" навіть не вистачило, тож він збирається ставити ще серванти

Колекція пожежних моделей ДСНС
Мініатюрні копії пожежних автівок потрапляють до колекціонера Васюка різними способами - якісь він купує самостійно, деякі дарують друзі

Київський рятувальник В'ячеслав Васюк зібрав у своєму кабінеті колекцію з понад 330 одиниць іграшкових моделей пожежно-рятувальної техніки. Є карети, що поспішали на виклик ще у ХІХ столітті, є й зроблені вручну експонати, кожна деталь яких люб'язно пропрацьована майстрами. Сам колекціонер каже: захоплення з'явилося випадково близько п'ятнадцяти років тому, коли зайшов до магазину й побачив декілька моделей яскраво-червоного кольору.

Про колекцію свого колеги розповідають на Facebook-сторінці ГУ ДСНС України у Києві. У В'ячеслава Васюка відповідальна посада, нині він - заступник начальника управління, очолює відділ реагування на надзвичайні ситуації та ліквідацію їх наслідків у Деснянському районі. А саме захоплення з'явилося, ще коли В'ячеслав був капітаном.

"Це було років 15 тому, я зайшов до магазину й побачив набір пожежних автомобілів. Щось завадило його купити у перший день, тож я повернувся і придбав його на інший день. Відтоді пішло-поїхало", - розповідає про власну пристрасть сам Васюк.

Зліва - ті самі, найперші пожежні машинки з магазину, справа - робота майстра-мініатюриста: автобус, що служив у Зоні відчудження
Зліва - ті самі, найперші пожежні машинки з магазину, справа - робота майстра-мініатюриста: автобус, що служив у Зоні відчудження. Фото: ДСНС України у Києві

У колекції представлена майже уся техніка, яка коли-небудь працювала у 19-й пожежно-рятувальній частині Києва, де працює В'ячеслав Васюк (розташована на вул. Кубанської України у Деснянському районі, поряд зі ст.м. "Лісова"). Більшість з реальних машин вже або списані, або працюють у інших містах України, йдеться у сюжеті, але у мініатюрі усі вони - досі в частині. А частина моделей зроблена вручну, майстри відтворили їх зі світлин і точних замірів, наданих колекціонером.

"Це - ручна робота, пожежний автобус, який забезпечував охорону ЧАЕС та Зони відчудження. Майстер зробив точну копію салона зі стільчиками-столиками, і навіть вказав частину й номерні знаки автобуса", - розповідає Васюк про перлину своєї колекції - червоненький "ПАЗ" 1980-х років випуску.

Колекціонер каже, що пожежних моделей в нього вже настільки багато, що на нові - а їх також назбиралося чимало - просто не вистачає місця. Для них вже готується новий стелаж.

Як митники знайшли колекцію стареньких радянських журналів з "Вернадки", а осел і Шрек оселилися на Андріївському узвозі

Нагадаємо, раніше Інформатор розповідав про випадок з київськими митниками, які, оглядаючи міжнародне поштове відправлення, знайшли колекцію старих радянських журналів для фотографів. Ці журнали могли взяти з бібліотеки Вернадського. За висновком експертів, видання мають не лише культурну, а й історичну, художню та наукову цінність.

Також ми писали про те, що на Андріївському узвозі, у сквері біля алеї художників встановили унікальні скульптури з металу. Вони зроблені у стилі стімпанк київськими скульпторами Дмитром Шияновим, Євгеном Сопко та Іваном Бєловим зі студії Hisoshi Art Studio, а метою є продаж заради підтримки українських захисників. Щоправда, долучитися до збору коштуватиме чимало - вартість однієї повнорозмірної скульптури із грубого заліза складає від 5 до 12 тисяч доларів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube